Proč je šampon špatný?

Většina dostupných šamponů a hlavně kondicionérů obsahuje silikony. Ty umí vlasům rychle pomoct – dodají lesk, usnadní rozčesávání.
Existují ale silikony ve vodě rozpustné a nerozpustné. Ve vlasové kosmetice se používají oba tyto druhy. Ty rozpustné se časem vlasu pustí, ty nerozpustné nikoliv.
Problém je, že silikony časem vlas obalí. Ten se začne vysušovat, ztratí lesk, začne se lámat. Je to něco, co se projeví až po delší době, a pak už je většinou pozdě.
zdravé vlasy
Druhá věc je, že mnoho lidí si myje hlavu nejpozději obden. Narušuje se tím pH vlasové pokožky a vlasy se vysušují, nebo naopak rychleji mastí. Přečtěte si, proč vlasy nemýt šamponem:

Zkuste být „no poo“

No poo je zkrácenina anglického výrazu no shampoo. Začaly ho používat ti, kteří vyhodili chemické přípravky na vlasy a nahradili je něčím přírodnějším.
1. Jedlá soda
Jedlou sodu využijete přímo na mytí vlasů. Dodá objem a vysaje z vlasů mastnotu. Musíte si namíchat koncentrát v poměru 1 čajová lžička sody: 1 hrneček vody. Pokud vznikne kaše, přidejte vodu, výsledkem by měla být bíle zabarvená tekutina.
Nalijte směs do rozprašovače, tak se vám bude nejlépe aplikovat, a nastříkejte ji ke konečkům. Masírujte a postupně naneste po celé délce vlasů. Poté opláchněte čistou vodou.
Upozornění: Jedlá soda trochu vysušuje, tudíž způsobuje lupy a mnoho lidí s ní má problémy.
vlasy a moře
2. Jablečný ocet
Soda zbaví vlasy mastnoty a uhladí je, vy ale potřebujete ještě lesk. Ten dodá kondicionér z jablečného octa. Platí stejný poměr míchání; 1 lžička octa: 1 hrneček vody. A znovu směs nastříkáte na vlasy, vmasírujete a opláchnete vodou.
Můžete přidat domácí med nebo citrónovou šťávu – tu ocení majitelky jemných vlasů, protože citron dodá vlasům vitamin C a zpevní je, takže budou na dotek hrubší.
Alternativa: čistá voda
Někomu soda nevyhovuje, třeba kvůli objemu, jinému zase vadí ocet, který má výraznou vůni. Vlasy si ale můžete mýt pouze čistou vodou.
Je pravda, že přechod z šampónů na no poo metodu pro vás tak bude delší, mastnější a možná nepříjemnější. Konečný výsledek je ale podobný.

Kultura Olméků

Mnohé dávno zaniklé kultury nám zanechaly na naší planetě své dědictví v podobě různých záhad a zajímavostí. Jedním z nejtajemnějších míst je dozajista Mezoamerika. Původními obyvateli této části naší planety byly indiánské kmeny. O některých se mluví celkem často a o některých prameny spíše mlčí. Ty, které mají to privilegium, že se na ně nezapomíná, jsou například Mayové nebo Aztékové. Na území dnešního Mexika ale žilo daleko více kultur. Jednou z nich jsou i málo známí Olmékové. V překladu by jméno jejich kmene znělo docela zajímavě – Lidé sklízející gumu. Olmékové se v úrodných oblastech Mexika objevili už před třemi tisíci lety.
velká hlava

o Pokud se na jejich kulturu podíváme očima dnešního člověka, asi budeme trochu v rozpacích.
o Byli to mírumilovní lidé nebo se jednalo o nelítostný kmen, který si liboval v krvavých rituálech?
Pro první možnost hovoří to, že se na jejich jídelníčku vyskytovaly hlavně zeleninové pokrmy. Měli v oblibě kukuřici, dýně a fazole. Uměli chovat včely a krocany. K jejich domácím mazlíkům patřil pes. Ale byl to skutečně nejlepší přítel? Podle některých indicií se často dostal na talíř i on.

Prohrávající se stává obětí

Tato zaniklá kultura nám tu nechala jednu velkou záhadu. Jsou to obří kamenné hlavy, které měří dva a půl metru a váží přes dvacet tun. Další ze zajímavostí ze života tohoto kmene je i míčová hra.
· Olmékové vyrobili první gumový míč na světě, ale hra s ním asi moc zábavná nebyla.
o Alespoň ne pro samotné hráče.
zřícenina v Mexiku
Na oválném hřišti se utkala dvě družstva. Hráči se mohli dotknout míče jen s pomocí boků, ramen, loktů a kolen. Ruce a nohy byly zapovězeny. Poražené družstvo bylo rituálně obětováno bohům. Je záhadou, proč právě tato civilizace dvě stě let před naším letopočtem zmizela. Byla natolik vyspělá, že dokonce dokázala vyrobit i první kompas na světě.

Dejte sbohem zničeným kadeřím

„Potřebuji změnu.“, řekla nejednou každá žena. Některá potřebuje dodat vlasům ztracený život. Už ji nebaví matné vlasy. Jiná by ocenila, aby ji rychleji rostly, netvořily se lupy, méně se třepily. Co potom ty, co si žádají tohle všechno? A mají problémy s častým maštěním vlasů a vůbec, jejich barva i střih je už dávno omrzel. Poznejme své vlasy, dejme jim oddych nebo celoživotní volnost od těch všech nánosů, které musí mnohdy i každý den snášet. Šampon, maska, kondicionér. Pokračujete leave in kondicionerém, olejem do vlasů, ochranou proti teplu, tužidlem či lakem na vlasy? Nedivte se, že Vaše vlasy toho mají právě dost. Poraďte se s Vaším kadeřníkem, zároveň neopomíjejte domácí péči. Právě u Vás doma začíná ta největší péče a kadeřník dokáže mnoho, ale ne zázraky, pokud se jedná o dlouhodobě a opakovaně zanedbávané vlasy.
kadeřnické umyvadlo

Ricinový olej

Vypadávají Vám vlasy? Tento olej je na ně hotový zázrak! Zvládne i mnohem víc, díky němu Vám vlasy porostou mnohem rychleji, stejně tak ho můžete dát na řídké obočí, řasy (ke kůži). Ricinový olej mírně zahřejte, pozor, ať si ho nenanesete na kůži příliš horký. Nanášejte do vlhkých vlasů, promasírujte hlavu a zabalte do igelitu. Přes to ještě ručník, ať je hlava v teple. Postačí 30 minut, ale pokud to vydržíte i nějakou tu hodinku, vlasy i pokožka se rozhodně zlobit nebudou.

Ajurvédské poklady


· Amlaneboli indický angrešt a je plný vitamínu C. Dokáže bojovat proti padání vlasů, šedivění a je prospěšný pro vlasovou pokožku i vlasy. Použití: místo kondicionéru
· Brahmije nízká plazivá rostlina, která vyniká svými antioxidačními schopnosti. Pomůže Vám při cestě za hustšími, silnými a vyživenými vlasy. Použití: vlasová kůra
· Neemje tropický strom, z kterého se dá využít snad každá část. Pyšní se svými antibakteriálními a antibiotickými účinky. Reguluje maz, pomáhá při ekzému, lupénce, akné, vyrážce i lupech. Použití: maska, má i mycí schopnosti
ajurvédské bylinky
Pokud Vás Indické 100% přírodní prášky nadchly, můžete si vyhledat i tyto: Bhringraj, Reetha, Shikakai, Methi, Kapur Kachri. Jistě si vyberete a budete spokojené. Ocení to i partner, který si už nějakou dobu stěžuje na lupy či jiné neduhy. Využijete-li služeb kadeřnictví, neváhejte a diskutujte o tom. Třeba je tím nadchnete a zařadí jej i do své rutiny a do jejich nabízených služeb.

Vitrína se u vás doma neztratí

V každém domově se můžete setkat s řadou nábytku, který se od sebe liší nejen barvou, ale i kvalitou dřeva a svým účelem. Abyste měli domov moderní a v něm i vybavení, které využíváte naplno a líbí se vám, musíte z velké škály nábytku vybírat pečlivě a nenechat si ujít možnost – mít všechno v tom nejlepším designu, který ohromí už na první pohled.
Kromě nábytku, který je určený na sezení a ležení, je dobré vlastnit i úložný prostor, který vám nemusí poskytnout pouze šatní skříň. I dřevěné vitríny z masivu borovice drevenynabytek-borovicemasiv.cz se ve vašem domově budou vyjímat, vytvoří v něm přírodní a hřejivou atmosféru a provoní váš domov díky nezaměnitelné vůni kvalitně opracovaného dřeva.vitrína v kuchyni

Do vitríny se hodí cokoliv

Dřevěnou vitrínu můžete umístit do jakékoliv místnosti v bytě nebo domě, ovšem největší uplatnění si najde v obývacím pokoji, předsíni nebo kuchyni. Existuje řada druhů, ovšem při její volbě myslete na to, že se jedná o druh nábytku, který má něco ukázat. Vystavit si na nich můžete prakticky cokoliv, ale pokud nebude z kvalitního dřeva a svým designem nepřehlédnutelná, nebude mít vaše sbírka takový úspěch, jaký očekáváte.
Masivní dřevo je materiál, který se nesetká se zničením a ani po letech nikdo nepozná, že není nový.Dopřejte vašemu domovu pouze ten nejlepší nábytek a do vaší výstavní vitríny si uložte stejně luxusní prvky, jakým je i ona.vitríny v interiéru

Sklo – ano nebo ne?

Většina lidí si pod pojmem vitrína představí pouze regál se skleněnými dveřmi. Svým způsobem by se tak dala charakterizovat, ovšem nejsou všechny stejné. I díky tomu si můžete do vašeho domova zvolit takový typ, který vám do něho zapadne, protože bude vkusný a praktický. Skleněné typy jsou pořád trendy a v podání přírodní varianty nebudou rušivým elementem v žádné místnosti. Zvolit si ovšem můžete i praktické šuplíky, které oceníte v případě, že netoužíte mít všechny vaše věci na očích.
Je tedy na vás, za jakým účelem chcete vitrínu využívat a co na ni uložit a díky tomu si vybrat z nabídky i takový typ, který vás nejvíce osloví.