Bydlení, které si můžete dovolit

Otázku bydlení řeší v poslední době mnoho mladých lidí a jde o velký problém. Jelikož je míst na bydlení nedostatek a ceny se pohybují jako v Německu. Ovšem platy v České republice se těm německým ani zdaleka nepodobají. Mnoho lidí tak nemá kde bydlet a je odsouzeno stále bydlet u rodičů. Ovšem je tu jedna možnost, díky které můžete začít bydlet i vy. Jediné, co budete potřebovat, je kus zahrady, nebo jiný prostor, kde byste mohli postavit Váš nový domov. Řeč je o mobilních domech, které jsou za velmi dobré ceny, a to ihned k dodání.

Lavaro House

Mobilní domy jsou senzací a dostaly se k nám z Ameriky, kde je velmi hojně využívají. Tyto domy jsou velmi oblíbené a nejen, že na ně člověk dosáhne, ale také nebudete muset žádat o stavební povolení. Kromě toho se nemusíte bát ani o to, že budete muset upravit pozemek. Vše si zařídí společnost sama a vše na samotnou pokládku nachystá. Samozřejmostí je, že Vám mobilní dům také dopraví a to proto, že jde o nadměrný náklad a jen těžko byste sháněli někoho, kdo Vám dům převeze. V jejich nabídce najdete mnoho domů a můžete si je prohlédnout jak na internetu, tak na jejich pobočkách. Ty jsou v Brně, Praze a také Hradci Králové. Otázkou pak je, zda sháníte dům sezónní, či celoroční. Ovšem obě tyto varianty a mají skladem a stále dovážejí nové mobilní domy.

Lavaro House

Velkým hitem je nyní mobilní dům Lavaro House Berta https://www.lavarohouse.cz/mobilheimy/-1336/, která je zlatá střední cesta. Má nádherných designe a perfektní cenu. Kromě toho je vybaven veškerou elektronikou a nábytkem. Neutratíte tak peníze navíc a můžete se zaměřit na jiné věci. Veškerá výbava na napsaná na jejich stránkách u každého domu zvlášť a každý dům nabízí tak trošku něco jiného. Je proto dobré, si zajet na jejich pobočku a prohlédnout si více domů, ať máte co nejlepší obrázek. Proto neváhejte a vyrazte na jejich pobočku co nejdříve, ať můžete začít nový život, v novém domě.

Všude dobře, doma nejlíp

Všude dobře, doma nejlíp

Domov je příjemným pojmem pro většinu lidí na světe. Znamená to, že se máte kam vrátit, kde trávit čas s vaší rodinou, domácími mazlíčky nebo sami. Mít domov znamená mít místo, kde se jako doma cítíte. Ne každý to ale může říct. Na větě existuje mnoho lidí, kteří toto říci nemohou. Například lidé bez domova, sirotci a tak podobně. Ne všichni to mají ale stejně. Například některé děti, které zůstali v dětském domově to za svůj domov považují. 

Každý člověk na světě má jiný vkus a jinou představu domova. Jsou také různá místa, kde lidé bydlí. Když to rozdělíme například na kontinenty. Například v Africe můžeme najít naprosto odlišná obydlí lidí jako jsou chatičky na safari a tak podobně. Někteří, například v Austrálii mohou žít v domečku na pláži u moře, nebo u nás v České Republice jsou nejčastějším obydlím paneláky. Každý z nás má nějakou představu vysněného domova, ale ne každému se splní přesně ta, kterou si vysnil.

Africké obydlí

Jednotlivé typy obydlí:

Pojďme se společně podívat na pár jednotlivých typů obydlí. 

  1. Africké obydlí.

Když řekneme africké obydlí, většina lidí si představí přesně tento obrázek:

panelový dům

Lidé v Africe a v těchto teplých zemích jsou k tomu přizpůsobeni a jsou na to zvyklí. Je tam celoročně teplo a proto si mohou dovolit bydlet v takovýchto chatrčích. My si neumíme představit, jaké to asi je žít v takové malé chatrči. Zajímavé je, že jim to bohatě stačí. Samozřejmě ale ne všichni v Africe žijí v takovém obydlí. Najdeme zde i různé bytovky či rodinné domky. Je to ale jiné, než u nás. 

      2. Bydlení v Evropě

V Evropě, stejně jako v Africe se obydlí hodně a všude liší. Třeba u nás, jak je již výše zmíněno, je typickým obydlím panelový dům. 

A takto bychom mohli pokračovat dále a dále. 

Pojďme si ale říct tu pravou podstatu domova. Všichni známe určitě rčení: ,,Všude dobře, doma nejlépe.“ Je to tak. Alespoň pro většinu lidí. Domov je místem, kde můžete být sami sebou. Sdílet svůj čas s rodinou, odpočívat či zútulňovat svoje prostředí. 

Několik triků pro pohodlnější domov

Domov je zkrátka místo, kde by se měl člověk cítit dobře, bezpečně, a pohodlně. Ačkoliv se toho mnozí snaží dosáhnout nákupem drahého nábytku, existují triky, kterými přetvoříte dům v domov, a to za pár korun.

Vůně domova

Aby se člověk cítil ve svém příbytku dobře, musí pohodlí útočit na všechny smysly, tedy i na čich. Vyhněte se drahým parfémům, které voní chemicky a nepřirozeně, a zkuste lepší řešení. Výborným nápadem jak provonět domov je například aromalampa, do které může zvolit vosk, nebo esenciální olejíček dle svých vlastních preferencí. Úžasné na provonění domu jsou také vonné svíčky, ale zde je potřeba investovat do kvality, protože málokteré vonné svíčky voní i po zapálení. Další možností jsou vonné tyčinky, jenomže jejich aroma někdy bývá příliš silné, a proto jsou vhodné jen pro někoho. Sušené květiny a bylinky také nejsou od věci. Látkový pytlík se sušenou levandulí můžete umístit pod polštář pro lepší sny, nebo do skříně, aby vám provoněla oblečení.

šedý obývák

Heboučké na dotek

Dalším smyslem, který je potřeba podnítit, je také hmat. Materiály, které jsou příjemné na omak vás mohou uklidit, a příjemně zahřát v mrazivých zimních dnech. Koupí kvalitní heboučké deky jistě neprohloupíte, a můžete se do ní schoulet na gauči u televize, nebo v křesle s knihou.

vánoční pohoda

Oblíbené předměty

Spousta lidí se snaží stylizovat svůj byt jedním směrem, ale vůbec přitom nemyslí an fakt, že se jedná hlavně o místo, kde budou žít. Jednoduché, či extravagantní obrazy z obchodů sice působí moderně, ale nikoliv osobně. Obklopujte se tedy věcmi, které máte rádi, které vám připomínají příjemné zážitky, sny, nebo vás umí jinak potěšit. 

Nenáročný na úklid

Při výběru nábytku myslete na to, jak náročný bude ten který kousek na údržbu. Informujte se před koupí, a ujistěte se, že je to pro vás to pravé. Když budete doma od rána do večera muset uklízet, jistě se vám váš prostor zprotiví.

Balení dárků bude hračka!

Olepené balíčky pod vánočním stromkem, do kterých se nelze dostat se můžou stát minulostí. Vyzkoušejte to jinak a dárky budou nádherné i zabalené. Chcete to zkusit? Tady je pár tipů?

žena s vánočním dárkem v ruce

· Kupujte dárky jednoduchých tvarů

Ideální je tvar krychle nebo čtverce, na to nemusíte být žádny profík, abyste to zvládli. Příkladem může být kniha nebo stolní hra či elektronika zabalená v krabici. Vyberte úhledný balicí papír a směle do toho. Na lepení jsou potřeba jen tenounké kousky izolepy nebo lepících štítků. K dokonalosti už chybí jen ručně vyrobená jmenovka a stuha. Zkuste místo umělých mašlí látkové nebo z jiných přírodních materiálu jako třeba režnou stuhu.

· Jiný tvar? Nevadí!

Je pochopitelné, že dárky nemůžete kupovat jen podle toho, jestli má tvar jako krabice, co takhle si pořídit krabici a do ní potřebné věci uschovat. Můžeme použít krabici od bot či kupovanou v papírnictví, nevadí ani poštovní krabice. Vše do ní úhledně poskládáme a oblepíme vybraným balicím papírem. Pokud jste dobří výtvarníci, můžeme jí i pokreslit, o to bude originálnější. Doplnit ji můžeme zase opět po svém. Zakoupit se dají i ozdobné krabice, které nám ušetří práci a těm méně zručným padne kámen od srdce.

· Dárkové tašky

Do těch můžeme dát prakticky cokoliv. Kromě papírových nebo plastových dárkových tašek se dají sehnat i ty z textilového materiálu, které se potom mohou předávat dále. Co se týče všech dárkových taštiček, můžeme si vybrat motivy dle libosti. Ideální jsou teď samozřejmě ty vánoční, ale jsou i humorné motivy nebo ty z oblíbených filmů obdarovaného. Výhodou je, že tašky mají také různé velikosti a dárků se do ní může vejít víc. Jmenovky jsou často součástí, takže je to volba i pro ty, co tuto činnost ze srdce nesnáší.
vánoční dárky pod stromkem

· Využijte službu balení dárků

Pokud si necháte zabalit všechny vánoční dárky ve stánku, může to být finančně dost náročné, ale rychlost a krása s jakou zaměstnanci každý balíček zabalí je prostě neuvěřitelná. Jsou tři možnosti. Buď vám nevadí utratit hodně peněz za tuto službu a necháte si zabalit vše, druhou možností je nechat si zabalit jen pár pro vás důležitých dárků a poslední, která jistě potěší každého je ta, že často obchody nebo obchodní centra nabízí službu balení dárků zdarma, pro ty co si nakoupí v centru nad určitou částku. Chce si pouze tyto informace zjistit a nakoupit dárky na jednom místě a máte vyhráno.

· Poslední tip

Poslední radou je, nenechávat balení dárků na poslední chvíli. Nejlépe je balit postupně, ideálně hned po jejich zakoupení. Jenže to vždycky nevyjde. Nestresujte se touto činností a užívejte si svůj provoněný a předvánoční domov, přečtěte si tento článek a třeba vám poradí jaká možnost je ta pravá pro vás.