Všude dobře, doma nejlíp

Všude dobře, doma nejlíp

Domov je příjemným pojmem pro většinu lidí na světe. Znamená to, že se máte kam vrátit, kde trávit čas s vaší rodinou, domácími mazlíčky nebo sami. Mít domov znamená mít místo, kde se jako doma cítíte. Ne každý to ale může říct. Na větě existuje mnoho lidí, kteří toto říci nemohou. Například lidé bez domova, sirotci a tak podobně. Ne všichni to mají ale stejně. Například některé děti, které zůstali v dětském domově to za svůj domov považují. 

Každý člověk na světě má jiný vkus a jinou představu domova. Jsou také různá místa, kde lidé bydlí. Když to rozdělíme například na kontinenty. Například v Africe můžeme najít naprosto odlišná obydlí lidí jako jsou chatičky na safari a tak podobně. Někteří, například v Austrálii mohou žít v domečku na pláži u moře, nebo u nás v České Republice jsou nejčastějším obydlím paneláky. Každý z nás má nějakou představu vysněného domova, ale ne každému se splní přesně ta, kterou si vysnil.

Africké obydlí

Jednotlivé typy obydlí:

Pojďme se společně podívat na pár jednotlivých typů obydlí. 

  1. Africké obydlí.

Když řekneme africké obydlí, většina lidí si představí přesně tento obrázek:

panelový dům

Lidé v Africe a v těchto teplých zemích jsou k tomu přizpůsobeni a jsou na to zvyklí. Je tam celoročně teplo a proto si mohou dovolit bydlet v takovýchto chatrčích. My si neumíme představit, jaké to asi je žít v takové malé chatrči. Zajímavé je, že jim to bohatě stačí. Samozřejmě ale ne všichni v Africe žijí v takovém obydlí. Najdeme zde i různé bytovky či rodinné domky. Je to ale jiné, než u nás. 

      2. Bydlení v Evropě

V Evropě, stejně jako v Africe se obydlí hodně a všude liší. Třeba u nás, jak je již výše zmíněno, je typickým obydlím panelový dům. 

A takto bychom mohli pokračovat dále a dále. 

Pojďme si ale říct tu pravou podstatu domova. Všichni známe určitě rčení: ,,Všude dobře, doma nejlépe.“ Je to tak. Alespoň pro většinu lidí. Domov je místem, kde můžete být sami sebou. Sdílet svůj čas s rodinou, odpočívat či zútulňovat svoje prostředí.