Dokonalé ovečky

Jednou z prvních surovin, které si člověk uměl upravit jako oblečení, byly kůže. A to jak samostatnou kůži nebo kožešinu. Ale úplně další úroveň svého oblečení dosáhl, když se naučil vyrobit si vlákno a začít tkát. Vlákna se dají získat jak z přírodních surovin, z rostlin, jako je len, bavlna, ale také třeba kopřiva, anebo ze zvířat, jako jsou třeba ovce. A hedvábí z bource morušového. Ovce a její srst je ideální surovinou pro mnoho výrobků. Chovatelé ovcí je pravidelně na jaře stříhají a ostřihané rouno pak buď sami zpracovávají nebo je prodávají zpracovatelům vlny.

ovce

Srst z ovcí se odedávna zpracovávala nejen na vlákno, na přízi, ale vyčištěná srst se používá jako výplň peřin a polštářů. Svetr upletený z vlny je hřejivý a příjemný na omak. Speciálním druhem je merino vlna, které je velmi jemné a výrobky z merina vlny znají převážně sportovci. Merino totiž odvádí pot při aktivním sportování a ani při delším nošení oblečení nezapáchá. Z merina vlny se dělají jak trička, tak i spodní prádlo.

Vlna má speciální vlastnost, a to je plstnatění. Na jednu stranu, máme-li upletený vlněný svetr, tak jej pereme e opatrně, na nízkou teplotu a nechceme, aby nám svetr zplstnatěl. Jsou ale speciální kreativní metody, kdy plstěním vznikají dekorace, hračky nebo i oděvy. Plstěním se propletou jednotlivá vlákna mezi sebou a vzniknou zajímavá dílka.

ovce

Pokud máte doma krb, můžete si před něj na zem pořídit i ovčí kožešinu. To si můžete pořídit, i když krb nemáte, ale máte prostor, abyste si mohli na kožešinu lehnout. Zvlášť v zimě je to velmi příjemné a hřejivé. Možná máte ovce za hloupé zvíře, ale ovečky jsou důležitá hospodářská zvířata. Ovce spásají nepřístupné louky, výrobky z ovčího mléka jsou lahodné, kdo by neznal oštěpok, brynzu nebo korbáčiky a ještě ji můžeme ostříhat srst. Přitom je to nenáročné skromné zvíře.

Nezapomeňte při balení věcí na dovolenou na sáčky se zipem

Kdo by neznal sáčky se zipem. Je velmi pravděpodobné, že jste se s nimi setkali i vy, anebo je dokonce využíváte častěji. Je to perfektní, dokonalý pomocník v každodenním životě a někteří lidé si bez nich stěží dovedou představit svou existenci.

Sáček či pytel s uzavíracím zipem je bezpečné úložiště „jaderného odpadu“. Samozřejmě jsme zde s humornou nadsázkou takto označili špinavé prádlo. Míchat jej s čistým je totální pošetilost a tak musíte mít na dovolené s sebou vždy nějaký vhodný prostor, kam jej uložit. Rychlouzavírací sáčky se zipem se k tomu báječně hodí, protože svůj obsah neprodyšně uzavřou a žádný zápach se ven nebude šířit. Když totiž uložíte špinavé prádlo do igelitové tašky a ponecháte ji ve své blízkosti, což bývá jak v hotelu či penzionu, tak zejména v kempu běžné, nebude to nic příjemného.

kolíčky na prádlo

Na dovolené jsou sáčky různých velikostí potřebné zejména pro bezpečné uložení věcí, aby se cestou někde nerozkutálely. Dalším plus je rozměr sáčků resp. jejich tenká stěna, která se přizpůsobí tvaru okolního prostředí či uvnitř uložených věcí, a to je zvláště na dovolené důležité, protože právě tady musíme šetřit s úložným místem. Pohodlně takto zabalíte hygienické potřeby, kolíčky na prádlo, propisku a záznamník, sponky do vlasů, karetní hry a házecí kostky a spoustu dalších drobností, které si s sebou na dovolenou berete.

toaletní papír

Ochrana proti vodě – velmi důležitou vlastností rychlouzavíracích sáčků se zipem je vodotěsnost. Takto lze na dovolené chránit mobilní telefon, rádio, budík, tablet, navigaci, digitální zrcadlovku, notebook a jakoukoli další citlivou elektroniku. Do sáčku se zipem lze umístit i papírovou mapu, která by se vám v terénu rozmáčela, pokud zrovna prší, a možná byste zapomněli při pohybu v terénu na toaletní papír. V sáčku se zipem bude v bezpečí a poslouží vám tak, jak má, ale bude-li promoklý, můžete jej vyhodit.

Vybrat z reklamních předmětů ten pravý není snadné

Když chcete obdarovat vaše blízké, věrné zákazníky či kohokoli jiného, a máte spadeno na nějaký předmět s potiskem, nebudete to mít jednoduché, protože těch předmětů, na které se dá tisknout, je opravdu mnoho. Budete potřebovat mnoho času, než se tím vším prokousáte, a rozhodnete se, kterému z nich dáte přednost. My bychom vám jen chtěli naznačit některé tipy, s nimiž byste mohli sklidit úspěch.

červený hrnek

Powerbanky, USB disky, externí disky – toto příslušenství k výpočetní technice a mobilním telefonům lidé využívají poměrně často a je jejich věrným souputníkem pro ukládání dat nebo pro prodloužení činnosti baterie. Výhodou těchto reklamních předmětů https://www.promodarky.cz/kategorie/reklamni-predmety/ je, že mívají větší plochu, kam lze umístit nějaký vhodný potisk, např. jméno, přezdívku, oblíbený citát, nějakého maskota atp. Zejména powerbanky a externí disky jsou ideálním dárkem pod vánoční stromek.

dívka s deštníkem

Deštníky – deštník s velkým logem a reklamním nápisem si přečte mnoho lidí. Sice jen za deštivého počasí, ale je to zas velká reklamní plocha. Deštník je svým způsobem něco, jako reklamní poutač – transparent.

Batohy, tašky a další zavazadla – sortiment zavazadel pro potisk je opravdu pestrý, počínaje ledvinkami, batůžky, většími batohy a horolezeckými krosnami a konče manažerskými aktovkami či aktovkami do školy. Potisk na zavazadlech je vděčným tématem, protože zavazadla nosíme viditelně a potisku se všimne mnoho lidí.

Mikiny, trička, polokošile – reklamní textil ocení děti i dospělí, když si dáte záležet na kvalitě a prodyšnosti materiálu. Může jít o docela jednoduchý střih, a přesto tyto výrobky udělají radost. Stačí docela obyčejné triko s potiskem v bílé barvě nebo červená mikina se žlutou výšivkou s vhodným tématem a máte zas perfektní námět na dárek k narozeninám.

Propisky, tužky, pastelky a další kancelářské a výtvarné potřeby – s těmito předměty nemůžete nic pokazit, je to stálé, vděčné téma pro potisk pro děti i pro dospělé.

Krejčovské panny na šití i aranžování oděvů

Šití

Profesionální, ale mnohdy i amatérské švadleny či krejčí využívají ke své práci celou řadu pomůcek a mezi nimi jsou to i krejčovské panny. Není to žádný moderní objev, s těmito pomocníky lidé pracovali již před staletími vzhledem k tomu, že figurína kopíruje téměř věrně tvar lidského těla, a že se tu mnohem lépe modelují různé typy oděvů.

krejčovská panna

Dříve byly figuríny zhotovovány ze dřeva, je to celkem logické, protože dřevo bylo dobře dostupné a snadno se obrábělo do požadovaného tvaru. S dřevěnými modely jste se mohli setkat ještě za socialismu a někteří z vás je možná ještě mají doma po rodičích či prarodičích, anebo je aktivně využíváte pro šití oděvů.

V současné době se k výrobě krejčovských panen využívá plast. Zpravidla jde o tvrzený polyuretan, který vykazuje velmi dobrou pevnost, stabilitu a kompaktnost, a zároveň je velmi lehký, což umožňuje snadnou manipulaci s figurínou i samotným oděvem. Polyuretanové panny lze snadno přenášet, posouvat, naklánět a některé z nich také nastavovat dle požadovaných rozměrů postavy.

krejčovské náčiní

Panny lze nastavit i tak, aby se na nich daly šít i kalhoty, mají velmi dobře zvládnuté tvary nejen ramen, prsou a boků, ale i zadku a horní části stehen. Moderní krejčovská panna je tedy mnohem propracovanější a sofistikovanější výrobek, než byly dřevěné figuríny vyráběné např. ve středověku.

Aranžování

Krejčovské panny se využívají nejen pro šití, ale i pro vystavování oděvů v krejčovských dílnách módních návrhářů, v prodejních vitrínách a kdekoli jinde, kde je žádoucí předvádět modely oděvů pánské či dámské konfekce nebo originálního střihu v rámci prototypů. Výhodou tohoto postupu je bezpochyby prostorové řešení vystavování oděvů, nikoli pouze dvojrozměrný způsob, jaký umožňují např. fotografie nebo modely zavěšené na ramínku, případně vystavené jako složené.

Proč se děti radují ze sedacích vaků

Se sedacími pytli Triangle beanbag.cz se dnes roztrhl pytel – s trochou humorné nadsázky můžeme konstatovat, že sedací vaky zná lidstvo již déle, než padesát let, a stále nám mají co říci.

Pořiďte je dětem, budou se po nich válet – sedací vaky větší velikosti, řekněme s rozměry obdélníka o hranách 140 a 190 cm, můžete zajistit dvěma popruhy na bocích a vytvořit tak pohodlné křesílko, ale to není vše, dětem se mohou zalíbit rozložené na zemi jako lůžko. Na takovéto posteli si mohou hrát, spát, svačit, nebo se k vám přitulit.

sedací pytle na písku

Svačina na vaku – Když už jsme tu zmínili to stolování, na vaku skutečně můžete jíst a pít, tedy samozřejmě ne tak, že si na jeho povrch rozložíte knedlíky a zalijete omáčkou, ale pokud vám z talíře na povrch vaku nějaký knedlík, namočený do koprové omáčky, upadne, nic se neděje. Nylonová tkanina je zevnitř opatřena pogumovanou vrstvou, takže se tekutina nedostane dovnitř, a nylon snadno ošetříte běžným čisticím prostředkem.

dívka na sedacím vaku

Dětské dovádění – nylonové potahy mají ještě jednu podstatnou výhodu – vydrží opravdu hodně. Odolají dětským hrám, a mnoho dětí se k nábytku nechová zrovna vybíravě, polyesterová tkanina a bavlna rozhodně nevydrží tolik, co nylon. Výrobci zároveň dbají, aby nylon nebyl „kousavý“, kdy by se na něm nedalo ani pořádně sedět, ale byl naopak příjemný na omak, a to jak dlaní, tak i bosou nohou nebo na stehnech, pokud si na vaky sedáte v šortkách.

Bude se líbit i zvířatům – zejména kočky vyhledávají místa, která jsou velmi teplá, hřejivá a příjemná na dotek, mají rády např. mikroplyš (polyester), který perfektně izoluje tělesné teplo. Kočky jsou zvyklé se vyhřívat na slunci a nevadí jim vyšší teplota vzduchu, proto jim maximálně vyhovuje i teplý pelíšek. Na vašem sedacím vaku si mohou ustlat, protože jsou uvnitř polystyrenové kuličky, a ty, jak známo, patří k nejlepším izolačním materiálům.

Redukce váhy bez stresů

Nadváha. Fenomén doby, kdy civilizace pro pohodlí, svého každodenního života dokázala posunout výsledky vědy do praxe, ale zároveň v souběhu všeho kladného, vytvářela podhoubí pro vznik tzv. civilizačních chorob, mezi které bezesporu patří obezita. Obezita je navíc zákeřná v tom, že do určité fáze je příjemný společník, bez nějakých negativních projevů, ale o to zákeřněji si buduje uvnitř těla, celou armádu nemocí, se kterými v daný čas udeří na člověka v plné síle. Mezi mnoha průvodními jevy obezity můžeme zmínit cukrovku, vysoký tlak, kožní problémy, devastační změny pohybového aparátu, srdeční a cévní choroby, mozkové příhody a mnoho dalších. Že je toho dost, to máte pravdu a když k tomu přidáme psychické problémy, nevýkonnost v pracovním i osobním životě, únavu, ospalost, problémy v intimním životě, je opravdu dobré se zamyslet nad tím, jak dále.

ideál

Hubnutí pro muže i ženy má jisté specifika v hormonálních a fyzických odlišnostech stavby těl obou pohlaví, ale jedno musí mít společné a to chuť do změny a disciplinovanost. Naše společnost nabízí výrobky GOODLY, které mají velmi dobré renomé na poli redukce váhy a děkovné reakce našich zákazníku, jsou s pocitem, že jsme pozitivně ovlivnili něčí život, tou nejhřejivější odměnou. Naše výrobky nejsou pouhým doplňkem stravy sportovcům, jak tomu v mnoha případech bývá, ale plnohodnotným prostředkem https://www.csfd.cz/film/5021-invaze-zlodeju-tel/prehled/ k redukci váhy i pro skupiny společnosti, které nejsou schopny redukovat váhu, zvýšeným výdejem energie, jako důchodci, invalidé, lidé s pohybovými problémy, nebo lidé kteří prostě pohyb nemilují, anebo jsou svázáni pracovními, či jinými povinnostmi, které jim zvýšený pohyb z časových důvodů neumožňují.

postava

Jediné co se po vás vyžaduje, je pravidelné přijímání našich doplňků a zbytek je již na biologických procesech ve vašich tělech. Jsme přesvědčeni a vědecké studie nám dávají za pravdu, že tělesná pohoda, přináší duševní vyrovnanost a spokojenost a s ní související zvýšená výkonnost i zvýšení kvality života, jako takového. Podrobný popis produktů a kontakty naleznete na našich webových stránkách.

Budeme se těšit, že společně dáme vašemu životu nový rozměr.

Dřevěné hračky ze seriálu o Mašince Tomášovi

Velmi oblíbený seriál o Mašince Tomášovi se vysílá už desítky let. Nasbíral věrné sledovatele z řad dětí po celém světě. Děti napříč věkem sledují hlavního hrdinu Mašinku Tomáše a jeho kamarádi, kteří společně zažívají různá napínavá dobrodružství na ostrově Sodor, ale také nově cestují po celém světě, objevují nové kultury a poznávají nové kamarády. Příběhy jsou pro děti poučné a zároveň zábavné. Seriál se vysílá už řadu let a pořád má nové a nové děti, které se na něho rádi koukají.

hračky mašinky

A jak už to tak u dětí bývá, tak chtějí mít své oblíbené hrdiny i u sebe doma. Nejraději děti jsou, když si s nimi mohou hrát. A tak vznikly napodobeniny mašinek z tohoto seriálu. Děti tak mohou mít dřevěnou Mašinku Tomáše https://www.masinka-tomas.cz/c/wooden-railway-masinka-tomas přímo u nich v pokojíčku a mohou si s nimi hrát. K dřevěným mašinkám lze dokoupit další příslušenství a děti si tak mohou postavit svoji vláčkovou dráhu. Existují také různé doplňky k této dráze a tak děti mohou vybudovat svůj ostrov Sodor. Také mohou zapojit fantazii a vymyslet si svůj vlastní svět pro své mašinky. Děti také musí zapojit logické myšlení, aby dokázali koleje pro mašinky sestavit tak, aby následně mašinky jezdily tak, jak si děti přejí. Nebo aby dokázali spojit koleje do kruhu či jinak propojili dráhu. Menším dětem mohou pomoci rodiče a užít si tak zábavu a společný čas s dětmi. Dřevěné mašinky jsou taky velmi odolné a tak vydrží opravdu hodně.

mašinky ze seriálu

Samozřejmě lze sehnat hlavní hrdiny i na oblečení, na povlečení, polštářích, dechách, osuškách, batohách, peněženkách, deštníkách, prostě téměř na všem. Také existují další vzdělávací aktivity pro děti, které jsou s Mašinou Tomášem. Jsou to například omalovánky, puzzle, leporela, knihy pohádek a taky časopisy, kde se děti seznamují s čísly, barvami a tvary. Taky si mohou pročíst příběhy, které se odehrály v seriálu.

Jak zůstat co nejdéle mužem?

Testosteronem nabitý pokoj je předzvěstí divokých milostných hrátek a intimních chvilek mezi partnery. Nejdůležitější pohlavní hormon v těle každého muže, díky kterému jsou milostné chvíle právě tou nejpříjemnější chvilkou v dospělém životě. Ovšem v životě každého muže nastane chvíle, kdy nejdou věci přesně tak, jak chceme a s přibývajícími lety tento hormon ztrácí na své původní síle.

Přesto všechno, jak se staráme o svůj zevnějšek, s „údržbou“ a péčí o své vnitřní potřeby a vybavení si většina z nás moc starostí neděláme. Až do chvíle, kdy se vyskytne první problém. A s úbytkem testosteronu u mužů je nejčastěji spojována porucha erekce a pokles sexuální aktivity. A to je situace, kterou rozhodně nikdo z nás nechceme.

úbytek testosteronu

S přibývajícím věkem hladina testosteronu klesá v období andropazy (mužského přechodu), to je fakt, který neovlivníme. Co ovšem ovlivnit můžeme jsou další faktory, které nám pomůžou svou sexuální, a hlavně zdravotní stránku udržet v dobré kondici. Zdravý životní styl a dobrá životospráva velkou měrou přispívá k dobré funkci tohoto hormonu a jeho tvorbě.

Jak poznáme že je třeba problém řešit? Nejen problém s erekcí a snížená sexuální touha je jediný ukazatel úbytku testosteronu.

  • Vypadávání vlasů
  • úbytek kostní hmoty
  • zmenšení varlat
  • potíže se spánkem
  • úbytek svalové hmoty
  • návaly horka
  • únava a nedostatek energie
  • tloustnutí a růst prsou
  • změny a výkyvy nálady

to je pár ukazatelů, nad kterými byste se měli určitě pozastavit a začít přemýšlet. Jednoduchým krevním testem si u svého lékaře nechat prověřit vaši hladinu testosteronu.

muž testosteron

Naštěstí na každý problém máme řešení a jedním z osvědčených pomocníků je změna nezdravého životního stylu, pravidelné cvičení a psychická pohoda. Vhodné a kvalitní potravinové doplňky nám vrátí nejen vitalitu a elán do našeho dalšího a sexuálně lepšího života. Nestydět se obrátit o pomoc a radu, a hlavně to nevzdat. Jedním takovým skvělým pomocníkem, kde najdeme nejen cenné rady, ale i vhodné potravinové doplňky je na našem webu.

Nerez, je úžasný materiál

Výrobky z nerezu stačí otřít vlhkým hadříkem napuštěným v dezinfekčním roztoku a máte na dlouhou dobu vystaráno. Bakterie se na něm moc dlouho neudrží, ani je neláká. Nemají ho rádi. Nemají se totiž na něm čím živit. Nerezový materiál se proto používá všude tam, kde jsou zvýšené nároky na hygienu. V nemocnicích, kuchyních restauracích, ve společných místnostech a částech veřejných koupališť a bazénů.

Vstup do bazénu

Nerezový materiál se ale úspěšně používá i v architektuře a stavebnictví. Nemám na mysli nějaké celky či detaily, ale záležitost jakou je zábradlí. Zábradlí se samozřejmě staví z různých druhů materiálů. Vzhledem se přizpůsobuje typu interiéru, jeho plánovaným barvám, zaměření prostoru. Mezi materiály na zábradlí se používá kované železo, dřevo různých druhů, sklo, nebo třeba i ocelová lanka. A nerez, mezi těmito materiály hraje prim. Nerezové zábradlí je většinou tvořeno nosným rámem. Představte si kosoúhelníky, které na sebe vzájemně navazují a šplhají schodištěm do vyššího patra. Tyto kosoúhelníky jsou uchyceny na nosných sloupcích, případně mohou být zcela samonosné.

Venkovní zábradlí

Horní část těchto kosoúhelníků propojuje po celé délce schodiště madlo. Zpravidla bývá hladké. V některých případech se ale osazuje různými hrbolky, které mají zamezit sjíždění po zábradlí, kdysi tak populární činnosti. Madlo může být vyrobeno rovněž z nerezu. Často se ale používá tvrdé dřevo, jako kontrastní materiál. Výplně kosoúhelníků jsou také různě vyvedeny. Mohou to být tabule ze speciálního bezpečnostního, lepeného skla. Může jít také o plastiku, třeba ze dřeva. Často se používají i natažená lanka, které zdůrazní jednoduchost a lehkost celé konstrukce. Ať tak či tak, nerezové zábradlí je detail interiéru, který upoutá oči každého návštěvníka. Je to dominantní prvek, čehož využívají architekti při navrhování interiérů různých objektů.

Čistý bazén s čističem Super A

Horké léto a s ním spojené prázdniny, voda, drinky, grilovačky, výlety, prostě krásný čas. Oddych v bazénu je u mnohých prioritní aktivitou. Jak ale udržet bazén v čistotě? Mnozí používají na vyčištění bazénu takzvaný chlorshock, který není vskutku tak zdravým a hlavně nejjednodušším řešením. Zajisté se dá také vyčistit bez chemikálií a to pomocí jistých suspenzí. Co ale odstraní perfektně větší nečistoty? Směs s kyselinou citronovou, tzv. čistič Super A 1l, který nevyčistí pouze bazénové povrchy a plasty obecně, ale také keramiku a korozně odolné kovy. Jedná se o stabilní a čirou kapalinu bez zápachu, která kromě kyselin obsahuje také tenzidy (tzn. látky, které snižují povrchové napětí rozpouštědla (H2O) a usnadňují tím pádem rozpouštění nečistot). Jestliže tato směs nevyčistí danou nečistotu, není potřeba si zoufat. Stačí nanést koncentrovanější přípravek pomocí houbičky. Pochopitelně, z důvodu zdravotních potíží, je nutné ošetřené místo bazénu opláchnout proudem vody.

Léto u bazénu

Jak již bylo řečeno, dávkování je na základě velikosti znečištění. Běžně stačí použít přípravek čistič Super A v poměru 1:2, jedná-li se však o větší nečistoty, je možné i dávkování 1:40 (dbejte však na používání ochranných pomůcek při manipulaci – gumové rukavice, přilehlé brýle na oči či pracovní oděv).

Čistící pomůcky

Vzhledem k tomu, že se jedná o práci s chemikálií, není možné vyloučit zdravotní potíže. Většinou se však jedná pouze o podráždění buďto dýchacích cest (postačí vyjít na čerstvý vzduch, popřípadě vypláchnout dutiny vodou), očí (je nutné vyndat čočky a vyplachovat vodou minimálně 15 minut) či pokožky (důležité je sejmout kontaminovaný oděv a opláchnout vodou). I přes uvedenou první pomoc je však nutné vyhledat lékařskou pomoc. Kapalina tohoto typu po zapálení hoří, v žádném případě ale na uhašení nepoužívejte vodu, ale místo ní hasicí pěnu či prášek!