Nezapomeňte při balení věcí na dovolenou na sáčky se zipem

Kdo by neznal sáčky se zipem. Je velmi pravděpodobné, že jste se s nimi setkali i vy, anebo je dokonce využíváte častěji. Je to perfektní, dokonalý pomocník v každodenním životě a někteří lidé si bez nich stěží dovedou představit svou existenci.

Sáček či pytel s uzavíracím zipem je bezpečné úložiště „jaderného odpadu“. Samozřejmě jsme zde s humornou nadsázkou takto označili špinavé prádlo. Míchat jej s čistým je totální pošetilost a tak musíte mít na dovolené s sebou vždy nějaký vhodný prostor, kam jej uložit. Rychlouzavírací sáčky se zipem se k tomu báječně hodí, protože svůj obsah neprodyšně uzavřou a žádný zápach se ven nebude šířit. Když totiž uložíte špinavé prádlo do igelitové tašky a ponecháte ji ve své blízkosti, což bývá jak v hotelu či penzionu, tak zejména v kempu běžné, nebude to nic příjemného.

kolíčky na prádlo

Na dovolené jsou sáčky různých velikostí potřebné zejména pro bezpečné uložení věcí, aby se cestou někde nerozkutálely. Dalším plus je rozměr sáčků resp. jejich tenká stěna, která se přizpůsobí tvaru okolního prostředí či uvnitř uložených věcí, a to je zvláště na dovolené důležité, protože právě tady musíme šetřit s úložným místem. Pohodlně takto zabalíte hygienické potřeby, kolíčky na prádlo, propisku a záznamník, sponky do vlasů, karetní hry a házecí kostky a spoustu dalších drobností, které si s sebou na dovolenou berete.

toaletní papír

Ochrana proti vodě – velmi důležitou vlastností rychlouzavíracích sáčků se zipem je vodotěsnost. Takto lze na dovolené chránit mobilní telefon, rádio, budík, tablet, navigaci, digitální zrcadlovku, notebook a jakoukoli další citlivou elektroniku. Do sáčku se zipem lze umístit i papírovou mapu, která by se vám v terénu rozmáčela, pokud zrovna prší, a možná byste zapomněli při pohybu v terénu na toaletní papír. V sáčku se zipem bude v bezpečí a poslouží vám tak, jak má, ale bude-li promoklý, můžete jej vyhodit.