Ukradený mobil

Pamatuji si, když jsem se svým přítelem jela na výlet do Brna. V té době jsem měla úplně nový mobilní telefon. Byl to krásný mobil, který jsem si přála. A měla jsem ho na splátky. Protože ten mobil, který jsem měla, byl zrovna nějaká novinka a stál skoro dvacet tisíc korun. Takže si jistě dokážete představit, jak jsem si na ten mobilní telefon dávala pozor. Střežila jsem ho jako oko v hlavě. Dávala jsem se na něj opravdu velký pozor. Když ale uslyšíte zbytek, přijde vám to, že jsem si na něj pozor nedávala. On mi ho totiž někdo ukradl. Ale pěkně popořádku. Jeli jsem s přítelem vlakem do Brna. A já jsem si stále hrála hry na svém novém mobilním telefonu.

Je mnoho typů mobilů.

Bohužel už mě nějak začaly bolet oči tak jsem to postavila na takový malý stoleček, které jsou klasicky ve vlacích. A bavila jsem se s přítelem. Když jsme vystupovali z vlaku, tak jsem na ten mobil bohužel zapomněla. A i když ten mobil bylo pár centimetrů ode mě, nějak jsem si na něj nevzpomněla a oba dva jsme vyšli z vlaku. Vzpomněla jsem si na ten mobil, až když jsme vylezli z vlaku a odcházeli jsme. Můj přítel tedy rychle běžel, aby se vrátil pro můj mobilní telefon. Samozřejmě, že ten mobil už tam nebyl a musím vám říct, že během půl minuty někdo ten mobil ukradl.

Mobil už má každý.

Tak rychle? Naše kupé prázdné. Bylo to pro mě opravdu hrozné, protože ten mobil jsem měla pouze týden. Musela jsem ho splácet ještě několik let. Takže si jistě dokážete představit, jak jsem byla nešťastná a jak mi to hodně štvalo, takže od té doby už si nekupuj drahé mobily. Jenomže já jsem se ani nepoučila a ihned za měsíc jsem si zase pořídila jiný mobil. Sice už ne tak drahý, ale ten nový mobil taky nebyl nejlevnější. Jsem totiž taková, že mám moc ráda technické vynálezy a vymoženosti, takže když je někde nějaká novinka, tak ihned zbystřím a toužím po tom. A vy taky tíhnete ke kvalitním mobilům?

Mobil pro syna

Pamatuji si na dobu, kdy mému synovi bylo šest let a hodně si přál mobilní telefon. Jenomže abych se přiznala, tak já jsem stále netušila a nevěděla jsem, jestli synovi mám vůbec pořídit mobilní telefon. Všude totiž slýchám různé názory na to, jak mobilní telefon dětem škodí. Jenomže jak se všemu může dokonale věřit? Vzpomínám si totiž, že moje neteř měla ve svých pěti letech už vlastní mobilní telefon a taky tablet. Takže jsem nerozuměla tomu, proč by ani můj šestiletý syn nemohl být mobil. A tak jsem se ptala na tohle mé kamarádky, tak mi řekla, že je mnoho úchylů, kteří se můžou skrývat na druhé straně mobilního telefonu.

Po mobilu touží opravdu každý.

Že nebudu vůbec nikdy vědět, s kým si moje dítě píše anebo jestli dítě neposílá někomu fotky. Samozřejmě, že jako mámu mě to opravdu hodně vyděsilo. Takže jsem byla opravdu v rozpacích a nevěděla jsem, jestli dítěti mám pořídit nějaké mobilní telefon anebo dokonce tablet. A byla jsem nešťastná z toho, protože když jsem se potom svěřila svému bratrovi, jak je na tom jeho dcera s mobilem, tak mi bratr řekl, že já nesmím všechno tak hrotit a řešit. Já vím, že bratr má pravdu, protože já jsem hodně taková, že všechno musím řešit a hledám všelijaké důkazy a plusy a mínusy.

Děti touží brzy po mobilu.

Nakonec jsem si řekla, že tohle prostě řešit nebudu. Pořídila jsem v bazaru synovi nějaký obyčejný chytrý mobilní telefon, se kterým je syn pokojený. Myslím si, že přeci růžené nebezpečné nástrahy jsou úplně všude, takže proč bych se měla zajímat nějakým hloupým mobilním telefonem, Myslím si, že by to bylo zbytečné a že stejně časem by chtěl mít syn už taky vlastní mobilní telefon. Nebo jak byste se zachovali na mém místě vy? Pořídili by jste takto svému dítěti mobil nebo by jste raději dali na bezpečí a dítěti mobil nedali? Tady je plno otázek, na které se velmi těžce hledají odpovědi. 

Podle čeho vybírat při koupi mobilního telefonu

Mobilní telefony jsou s naším životem propojeny snad úplně nejvíce z celé elektroniky. Dnešní svět už si bez nich v podstatě nedokážeme ani představit. Je to logické. Máme to v dnešním světě takto nastavené potřebujeme je k normálnímu fungování úplně všude. Jsou našimi pomocníky například v práci, využíváme je ale i v běžném životě, například pro komunikaci s našimi blízkými či rodinou. 

Pokud jste právě v situaci, kdy se chystáte nějaký mobilní telefon kupovat, musíte se připravit. Na to sepsat si pár priorit, které od vašeho zařízení chcete očekávat. Pokud jste ale naprosto klasický uživatel. Dnes se společně podíváme na to, na jaké aspekty si dát pozor a na jaké se zaměřit, aby vám k běžnému užívání stačily.

Mobil v rukách 

Fotoaparát 

V dnešní době už spousta lidí využívá mobilní telefony celkově jako svůj fotoaparát. Často v rodinách nebývá ani jiný fotoaparát nebo zařízení na pořizování fotek než mobil. Je to logické. Některé dnešní mobilní telefony mají natolik kvalitní fotoaparáty, že není potřeba si pořizovat pro běžné focení nějaké jiné zařízení. Pokud si tedy budete pořizovat nějaký mobilní telefon, dávejte pozor na to, jaký fotoaparát v sobě má zabudovaný. Spousta fotoaparátů se může na první pohled jevit jako fakt kvalitních. Ovšem nemusí tomu tak vždy být, proto je dobré se například s prodejcem na místě poradit. 

Notebook a mobil

Výkon 

Při pořizování mobilního telefonů si samozřejmě projděte i jeho výkon. I když třeba od mobilu nepožadujete, aby vám rozjížděl nějaké náročné hry, je třeba, aby měl určitou výkonnost pro správné fungování. Tento výkon vám zajistí například to, aby se vám při běžném užívání mobilní telefon nesekal, nebyl zpomalený a tak dále. Opět je nejlepší variantou poradit se s nějakým profesionálem nebo s člověkem, který tomu rozumí a poradí vám. Bylo by totiž nepříjemné zjistit po pár měsících užívání. Když jste za telefon zaplatili nemalou částku, že vám nevyhovuje.

Aplikace zdravý životní styl

Díky dnešním technologiím jako jsou smartphony či tablety můžeme dnes čerpat z nekonečného množství zdrojů informací na různá témata. Plánujete-li zažít žít zdravě a tím pádem také jíst zdravě a cvičit, tak pro vás existuje nespočet aplikací, které můžete denně využívat.

 

Pokud jste nováčkem zdravého životního stylu a chcete udělat změnu ve svém životě, ale nevíte kde začít. Můžete si stáhnout různé aplikace přes App Store či Google Play. Naleznete zde nespočet aplikací zaměřených na toto téma. Aplikace na sestavení jídelníčku na celý týden, kdy se vám i vypočítá jejich výživová hodnota. Aplikace na cvičení, ať už různé ukázky poloh jógy, tak i různé cviky zaměřené na jednotlivé partie. Existuje také nespočet aplikací pro běh a jiné sporty, kdy se vám nabídnou zajímavé trasy na sportování. Daná aplikace vám poté měří čas a počet kilometrů, které zdoláte. Máte-li také chytré hodinky, můžete jednoduše také měřit svůj tep.

 

Běh

 

Některé aplikace jsou dokonce směsicí všeho. Naleznete v nich jak stravovací plány, tak plány na cvičení a dokonce i různé zdravé recepty. Součástí takové aplikace může být i komunita lidí, kteří se rozhodli vydat stejnou cestou, a tak se můžete společně podporovat na své cestě za svým lepším já. Díky takovým aplikacím získáte inspiraci pro váš nový styl života. V daných aplikacích si můžete ukládat svá data, a tak jednoduše měřit svůj progres. Tedy můžete vidět, jak vám ubývají centimetry, klesá váha, jak jste silnější a máte větší vytrvalost. Většina aplikací je bezplatných, ale mívají také své prémium verze, kde si připlatíte za některé věci navíc, jako jsou různé rozšířené plány a zajímavé recepty.

 

Progres

 

Tyto aplikace mohou být vašim pomocníkem, jak správně cvičit. Naleznete v nich ukázky cviků, například vizuálně na videích, ale také zároveň popsané detailně. Naleznete zde samozřejmě i česká videa, ale po většinu jsou zde anglické, takže pokud ovládáte tento jazyk, je to pro vás plusem.

Mobil užitečný pomocník nebo zkáza lidstva?

Ten, kdo nepoužívá mobil je považován za tvora z cizí planety, protože je nezbytnou součástí našich životů, používají ho děti, dospělí, dokonce i důchodci. Nedokážeme si život bez něj už ani představit.
Používání telefonu
Přednosti
Být vždy k zastižení je skvělé, když máte děti nebo příbuzného, o kterého musíte pečovat, protože nikdy nevíte, co se může ve vaší nepřítomnosti stát. Přítel na telefonu? Jistě není problém. Máte starosti a chcete si vylít své srdce, ale váš přítel je příliš daleko? Opět jen uchopíte telefon a vytočíte správné číslo a můžete si volat od rána až do večera. Co není v hlavě, musí být v nohách? Ani toto už nemusí být pravidlem. Manžel vás žádal o zakoupení piva, až půjdete do obchodu a vy jste zapomněla, co to vlastně chtěl? Prostě mu zavoláte a zjistíte, co si přál. Takové telefony pro seniory jsou až nezbytným společníkem, nabízejí SOS tlačítko, které, když stisknete, tak telefon začne automaticky vytáčet předvolená čísla nebo odešle na tyto čísla nouzovou SMS zprávu. Nejdůležitější schopnost telefonů je však přivolat zdravotnickou záchrannou službu, policii a hasiče.
Děvče s mobilem

Nedostatky
Závislost! Ano, nejsou to jen drogy, cigarety, automaty a alkohol, na čem musíte být závislí. Bohužel dnešní generace tráví každý volný okamžik na mobilech, protože v nich mají nekonečné množství zajímavých aplikací, hlavním důvodem jsou však sociální sítě a nekonečná potřeba vědět o všem, co se ve světě děje a sledovat životy ostatních lidí. Používání mobilů v nevhodnou chvíli, bývá nebezpečné, život ohrožující, dokonce až smrtelné. Jejich používání při řízení je zakázáno, ale mnoho řidičů tento zákaz ignoruje a pak způsobují dopravní nehody, bohužel ani chodci nejsou bez viny, vkročí do vozovky nebo na přechod, aniž by se rozhlédli, protože mají svůj pohled zabořený do telefonu, to též vede k nehodě. Také používání před spaním není nic vhodného, protože vyzařuje tzv. modré světlo, které pak způsobuje nespavost. V neposlední řadě, musím upozornit také na klouby a šlachy na rukách, hlavně palce trpí nejvíce při „datlování“ do mobilu.