Není Internet jako internet

Možná jste se několikrát zarazili při čtení článků na Internetu, proč někde autoři uvádějí slovo s velkým I na začátku, zatímco jinde se snad “spokojí” s malým i v tomto slově. Zajímalo by vás, jak to tedy s tímto slůvkem ve skutečnosti je a jaké písmeno byste tedy měli psát? Pak se pojďte s námi podívat trochu více na naznačenou problematiku v dnešním článku.
články v pc
Co vlastně slovo Internet znamená?
Jde o technický termín, který vznikl z původního anglického slova internetwork. Český ekvivalent by asi mohl znít jako sousítí, což se samozřejmě nepoužívá. Laicky můžeme říci, že se jedná o libovolnou soustavu dvou a více sítí.

Představte si, že si u vás v práci mezi kancelářemi, či doma mezi pokoji propojíte více sítí, dostanete tak internet. Pozor s malým i, jedná se o obecnou sousíť.
Slovo Internet s velkým I pak bylo zavedeno právě proto, aby se celosvětová internetová síť odlišila od všech takto “podomácku” vyrobených internetů.

Nyní už tedy víte, jak je to s tím malým a velkým i. Nutno podotknout, že anglosaská média měla v této problematice vždycky jasno a striktně rozlišovala v psaní počátečního písmene. U nás v České republice ale byla situace odlišná, značně benevolentnější. Proto se také setkáváte s články, kde je jednou použito malé i a podruhé velké I, přitom autor má stále na mysli ten celosvětový Internet.
zapnutý pc a tablet
Závěrečná perlička
Na závěr článku o zmatečném slově máme pro vás možná potěšující zprávu. Zpravodajský server Wired News přestal už slovo Internet v celosvětovém mínění psát s velkým písmenem na začátku.

Proč?
Asi nejjednodušší odpověď zní, že zde není žádný logicky odůvodnitelný důvod psát toto slovo s velkým písmenem, nejedná se o žádný název. Spolu se slovem Internet přestává server Wired News užívat velká písmena i ve slovech web, net apod. Nechme se překvapit, jaký vliv to bude mít na český počítačový svět.

K čemu je dobrá optimalizace webových stránek

Není žádným tajemstvím, že pokud chcete být v dnešní době úspěšní v podnikání, musíte se prezentovat mimo jiné také na internetu. To platí především v tom případě, že přes něj provádíte část prodeje, což je případ naprosté většiny firem.

K tomu je však potřeba, aby o našem webu, a potažmo firmě, lidé věděli. Jak to tedy zařídit? Máme několik možností. Jednou z nich je klasická reklama, ať už televizní, rozhlasová či tisková. Ta má výhodu poměrně velkého dosahu. Nevýhodou je pak její cena a náročnost zpracování.

clanek1

Jinou možností je optimalizace webových stránek https://www.seolight.cz/ tak, aby byly co nejlépe k nalezení. Jak se to provádí?

Základem je upravit vaši internetovou stránku tak, aby byla pro návštěvníky co možná nejvíc uživatelsky přívětivá. To v první řadě znamená, že by měla být jednoduchá a přehledná. Potenciální zákazníci by neměli mít žádný problém s nalezením informace, kterou potřebují, ať už se jedná o seznam produktů, kontakt na vedení či otvírací dobu kamenné prodejny. Je totiž jasné, že čím přehlednější bude, tím spíše si zde návštěvník něco koupí.

Dalším předpokladem je její neustálá aktualizace. Nabídka by měla být vždy aktuální a odpovídat skutečnosti. Nic potenciálního zákazníka neodradí od dalšího nákupu víc, než když najde na webových stránkách firmy, že daný produkt mají, a pak se dozví, že tomu tak není. Je proto vhodné propojit tento systém s vaší centrální skladovou databází, abyste zajistili jeho stálou aktualitu.

burza4

Dobrým nápadem je také použít v textu na webu slova či výrazy, která jsou v daném oboru nejvíce vyhledávaná. Pak je totiž při zadání některého z těchto výrazů do vyhledávače velmi pravděpodobné, že se objeví v seznamu výsledků.

Je samozřejmé, že jen málokdo má dostatek znalostí a zkušeností, aby tyto úpravy mohl provádět sám. A pokud máte malou firmu, pak nejspíš nemáte specializované informační oddělení, které by se tímto zabývalo. Je tedy dobré svěřit to profesionálům. Pak máte jistotu úspěchu a kvalitně odvedené práce.

Dvě podmínky a půjčka je vaše!

Pokud vás zaujala nebankovní hypotéka, pak jste už jistě slyšeli také o její hlavní podmínce. Vlastně jsou tyto podmínky dvě. Ta, na kterou narazíte naprosto všude, je přirozeně solidní bonita – tedy vaše schopnost půjčené peníze splácet – a to jak nyní, tak i v budoucnosti. Na takovou podmínku narazíte naprosto všude, protože je poskytovatelů, půjček uložená zákonem, takže se jí nikde nevyhnete. Rozdíl je jen v tom, jak k jejímu posuzování jednotliví poskytovatelé úvěrů přistupují.

Z tohoto hlediska je mnohem zásadnější podmínkou nutnost ručit majetkem, konkrétně nemovitým majetkem. Nemovitosti jsou snad v každé době jistotou, o kterou se dá opřít, byť jejich hodnota v čase kolísá. Nikdy ovšem nebude nulová. Takže když se za půjčené peníze zaručíte nemovitostí, nebude se poskytovatel půjček bát, že o své finance přijde a rád vám je svěří.

bitcoin v dlani

Hodně lidí se ručení nemovitostí obává, ale to je vlastně omyl, který vychází z nepochopení takové záruky. I když budete nemovitostí ručit, tak to automaticky neznamená, že o ni přijdete. Dokonce o ni nemusíte přijít ani ve chvíli, kdy máte nějaké přechodné potíže. Ovšem pokud by se v budoucnosti ukázalo, že úvěr nejste schopni trvale splácet, pak platí, že o takový majetek opravdu přijdete. To se ovšem nestává příliš často. V každém případě je zodpovědností každého žadatele, aby si důkladně spočítal, zda půjčku, o kterou má zájem, bude schopný splácet, a zda takovou úvěrovou zátěž unese.

drobne mince

A pokud jde o konkrétní nemovitost, jakou můžete k ručení využít, věřte tomu, že možností je nespočet. Půjčku si můžete sjednat prakticky s pomocí libovolného druhu majetku, a je jedno, zda je to dům, který obýváte, anebo výrobní hala, ve které podnikáte. Můžete si sjednat nebankovní hypotéku na pozemek, stejně tak jako na družstevní byt, anebo na vaši rekreační chatu. Každý majetek má svou hodnotu, a právě od této hodnoty se odvíjí, jak vysokou sumu peněz můžete oproti záruce získat.