Dvě podmínky a půjčka je vaše!

Pokud vás zaujala nebankovní hypotéka, pak jste už jistě slyšeli také o její hlavní podmínce. Vlastně jsou tyto podmínky dvě. Ta, na kterou narazíte naprosto všude, je přirozeně solidní bonita – tedy vaše schopnost půjčené peníze splácet – a to jak nyní, tak i v budoucnosti. Na takovou podmínku narazíte naprosto všude, protože je poskytovatelů, půjček uložená zákonem, takže se jí nikde nevyhnete. Rozdíl je jen v tom, jak k jejímu posuzování jednotliví poskytovatelé úvěrů přistupují.

Z tohoto hlediska je mnohem zásadnější podmínkou nutnost ručit majetkem, konkrétně nemovitým majetkem. Nemovitosti jsou snad v každé době jistotou, o kterou se dá opřít, byť jejich hodnota v čase kolísá. Nikdy ovšem nebude nulová. Takže když se za půjčené peníze zaručíte nemovitostí, nebude se poskytovatel půjček bát, že o své finance přijde a rád vám je svěří.

bitcoin v dlani

Hodně lidí se ručení nemovitostí obává, ale to je vlastně omyl, který vychází z nepochopení takové záruky. I když budete nemovitostí ručit, tak to automaticky neznamená, že o ni přijdete. Dokonce o ni nemusíte přijít ani ve chvíli, kdy máte nějaké přechodné potíže. Ovšem pokud by se v budoucnosti ukázalo, že úvěr nejste schopni trvale splácet, pak platí, že o takový majetek opravdu přijdete. To se ovšem nestává příliš často. V každém případě je zodpovědností každého žadatele, aby si důkladně spočítal, zda půjčku, o kterou má zájem, bude schopný splácet, a zda takovou úvěrovou zátěž unese.

drobne mince

A pokud jde o konkrétní nemovitost, jakou můžete k ručení využít, věřte tomu, že možností je nespočet. Půjčku si můžete sjednat prakticky s pomocí libovolného druhu majetku, a je jedno, zda je to dům, který obýváte, anebo výrobní hala, ve které podnikáte. Můžete si sjednat nebankovní hypotéku na pozemek, stejně tak jako na družstevní byt, anebo na vaši rekreační chatu. Každý majetek má svou hodnotu, a právě od této hodnoty se odvíjí, jak vysokou sumu peněz můžete oproti záruce získat.