Mobil pro syna

Pamatuji si na dobu, kdy mému synovi bylo šest let a hodně si přál mobilní telefon. Jenomže abych se přiznala, tak já jsem stále netušila a nevěděla jsem, jestli synovi mám vůbec pořídit mobilní telefon. Všude totiž slýchám různé názory na to, jak mobilní telefon dětem škodí. Jenomže jak se všemu může dokonale věřit? Vzpomínám si totiž, že moje neteř měla ve svých pěti letech už vlastní mobilní telefon a taky tablet. Takže jsem nerozuměla tomu, proč by ani můj šestiletý syn nemohl být mobil. A tak jsem se ptala na tohle mé kamarádky, tak mi řekla, že je mnoho úchylů, kteří se můžou skrývat na druhé straně mobilního telefonu.

Po mobilu touží opravdu každý.

Že nebudu vůbec nikdy vědět, s kým si moje dítě píše anebo jestli dítě neposílá někomu fotky. Samozřejmě, že jako mámu mě to opravdu hodně vyděsilo. Takže jsem byla opravdu v rozpacích a nevěděla jsem, jestli dítěti mám pořídit nějaké mobilní telefon anebo dokonce tablet. A byla jsem nešťastná z toho, protože když jsem se potom svěřila svému bratrovi, jak je na tom jeho dcera s mobilem, tak mi bratr řekl, že já nesmím všechno tak hrotit a řešit. Já vím, že bratr má pravdu, protože já jsem hodně taková, že všechno musím řešit a hledám všelijaké důkazy a plusy a mínusy.

Děti touží brzy po mobilu.

Nakonec jsem si řekla, že tohle prostě řešit nebudu. Pořídila jsem v bazaru synovi nějaký obyčejný chytrý mobilní telefon, se kterým je syn pokojený. Myslím si, že přeci růžené nebezpečné nástrahy jsou úplně všude, takže proč bych se měla zajímat nějakým hloupým mobilním telefonem, Myslím si, že by to bylo zbytečné a že stejně časem by chtěl mít syn už taky vlastní mobilní telefon. Nebo jak byste se zachovali na mém místě vy? Pořídili by jste takto svému dítěti mobil nebo by jste raději dali na bezpečí a dítěti mobil nedali? Tady je plno otázek, na které se velmi těžce hledají odpovědi.