Vozy z autopůjčoven máte k dispozici po celý rok

Kdo nepotřebuje vlastní vůz každý den ke své práci, může si jej výhodně pronajmout. Za zvážení to stojí vždy, pokud se bez auta obejdete, pracujete z domova, necháváte si domů vozit potraviny prostřednictvím e-shopů a nakupujete v e-shopech i další zboží. Vyplácí se to i tehdy, jezdíte-li do zaměstnání městskou dopravou nebo dokonce docházíte pěšky nebo jezdíte na kole. Investice do vlastního vozu vás pak přijde na zbytečně velké peníze a pronájem pak vychází mnohem levněji.

stará oktávka

Do nákladů na provoz vozidla musíte započítat nejen jeho pořizovací cenu a amortizaci, ale také povinné ručení, STK, dálniční známky, výměny provozních kapalin a pneumatik a servisní zásahy včetně náhradních dílů.

Pronájmy vozů na dovolenou

Jestliže započítáte všechny hypotetické náklady, které by se vás týkaly s vlastním vozem, a porovnáte je s cenou pronájmu vozu z autopůjčovny v Praze levně, dostanete se do zajímavých hodnot. Zjistíte, že se vyplatí pronajmout vůz několikrát ročně pro nejrůznější účely, a mimo jiné i na dovolenou. Výhodou tohoto postupu je i to, že se vás prakticky netýká vnitřní stres. Nemusíte řešit, kde co klepe, zda máte v pořádku všechny „papíry“, a jste klidní i v případě technické závady. Můžete se pak věnovat pouze svému programu. Pouze byste neměli zapomínat na pojištění, které si sjednávejte vždy s ohledem na možnou skutečnost, co kdybyste vůz poškodili vaší vinou.

Lipenská přehrada

Týden na Šumavě? Proč ne

Máte rádi Jižní Čechy? Českobudějovicko, Třeboňsko a Českokrumlovsko? Obdivujete krásy Šumavy a říčních toků, které odtud vyvěrají, zejména Vltavy? Koupete se rádi v přírodních pískovnách, jaké jsou např. u Veselí nad Lužnicí? Milujete romantickou, zasněnou a tichou krajinu Třeboňské pánve, posetou stovkami rybníků? To vše si můžete dopřát, pokud šikovně naplánujete trasu vašeho pobytu. Můžete si tu pronajmout jízdní kola nebo vodácké vybavení a týden si také patřičně zpestřit.