Chystáte se stavět dům?

Kdo by nechtěl dokonale bydlet, že? Každý by si něco podobného přál a dopřál, kdyby mu to jeho finanční situace dovolila. Jenže kdybychom se museli spolehnout vždy jen na svoje příjmy, byli bychom často zřejmě rádi, že máme aspoň nějaký stan, protože na opravdovou nemovitost bychom při dnešní hladině cen jednoduše neměli.

A tak si dnes zkrátka lidé často berou i na bydlení půjčky. V podobě hypoték tu poletují miliony a mnozí z nás se upisují třeba i k desítkám let splácení, jenom aby mohli bydlet ve svém. A když už chce někdo bydlet ve svém, ale chce to mít co nejdokonalejší a zároveň příliš nespěchá, prostě se může také rozhodnout, že si svůj dům od nikoho nekoupí, ale rovnou si ho postaví.

peněženka s korunami

Když někdo ovládá ono známé devatero řemesel (a akceptuje k tomu i onu desátou bídu, do které se vlastně pochopitelně dostane, když si na stavbu půjčí), může klidně začít stavět. Díky čemuž bude mít jistotu, že budou všechny práce odvedeny na jedničku, protože přece nebude sám sebe šidit a poškozovat, a že bude v takovém novém domě všechno přesně na tom místě a takové, jaké to má být.

Chce to tedy jenom sehnat peníze. Tedy obvykle sehnat hypotéku, kterou by se to zaplatilo, protože vlastní miliony leckdo z nás jen tak jednoduše nesežene. A když už má člověk o něco podobného zájem, určitě mu vyhoví hypotéka na stavbu domu, kterou získá od nebankovní společnosti na rozdíl od bank velice snadno a rychle, a to i když není coby žadatel o půjčku zrovna dokonalý.

dvě stovky

Vždyť jak se získává taková hypotéka? V podstatě prostě. Člověk si o ni zažádá, doloží svoji schopnost žádoucím způsobem splácet, pojistí to zástavou nemovitosti a je to.

I tak málo stačí, aby si člověk zajistil peníze na stavbu svého domu. Ve kterém může nakonec bydlet. Zatímco by mu totiž v bance možná nepůjčili kvůli nízkým příjmům nebo záznamům v registrech dlužníků, tady je to hračka.