Mobil užitečný pomocník nebo zkáza lidstva?

Ten, kdo nepoužívá mobil je považován za tvora z cizí planety, protože je nezbytnou součástí našich životů, používají ho děti, dospělí, dokonce i důchodci. Nedokážeme si život bez něj už ani představit.
Používání telefonu
Přednosti
Být vždy k zastižení je skvělé, když máte děti nebo příbuzného, o kterého musíte pečovat, protože nikdy nevíte, co se může ve vaší nepřítomnosti stát. Přítel na telefonu? Jistě není problém. Máte starosti a chcete si vylít své srdce, ale váš přítel je příliš daleko? Opět jen uchopíte telefon a vytočíte správné číslo a můžete si volat od rána až do večera. Co není v hlavě, musí být v nohách? Ani toto už nemusí být pravidlem. Manžel vás žádal o zakoupení piva, až půjdete do obchodu a vy jste zapomněla, co to vlastně chtěl? Prostě mu zavoláte a zjistíte, co si přál. Takové telefony pro seniory jsou až nezbytným společníkem, nabízejí SOS tlačítko, které, když stisknete, tak telefon začne automaticky vytáčet předvolená čísla nebo odešle na tyto čísla nouzovou SMS zprávu. Nejdůležitější schopnost telefonů je však přivolat zdravotnickou záchrannou službu, policii a hasiče.
Děvče s mobilem

Nedostatky
Závislost! Ano, nejsou to jen drogy, cigarety, automaty a alkohol, na čem musíte být závislí. Bohužel dnešní generace tráví každý volný okamžik na mobilech, protože v nich mají nekonečné množství zajímavých aplikací, hlavním důvodem jsou však sociální sítě a nekonečná potřeba vědět o všem, co se ve světě děje a sledovat životy ostatních lidí. Používání mobilů v nevhodnou chvíli, bývá nebezpečné, život ohrožující, dokonce až smrtelné. Jejich používání při řízení je zakázáno, ale mnoho řidičů tento zákaz ignoruje a pak způsobují dopravní nehody, bohužel ani chodci nejsou bez viny, vkročí do vozovky nebo na přechod, aniž by se rozhlédli, protože mají svůj pohled zabořený do telefonu, to též vede k nehodě. Také používání před spaním není nic vhodného, protože vyzařuje tzv. modré světlo, které pak způsobuje nespavost. V neposlední řadě, musím upozornit také na klouby a šlachy na rukách, hlavně palce trpí nejvíce při „datlování“ do mobilu.