Proč se děti radují ze sedacích vaků

Se sedacími pytli Triangle beanbag.cz se dnes roztrhl pytel – s trochou humorné nadsázky můžeme konstatovat, že sedací vaky zná lidstvo již déle, než padesát let, a stále nám mají co říci.

Pořiďte je dětem, budou se po nich válet – sedací vaky větší velikosti, řekněme s rozměry obdélníka o hranách 140 a 190 cm, můžete zajistit dvěma popruhy na bocích a vytvořit tak pohodlné křesílko, ale to není vše, dětem se mohou zalíbit rozložené na zemi jako lůžko. Na takovéto posteli si mohou hrát, spát, svačit, nebo se k vám přitulit.

sedací pytle na písku

Svačina na vaku – Když už jsme tu zmínili to stolování, na vaku skutečně můžete jíst a pít, tedy samozřejmě ne tak, že si na jeho povrch rozložíte knedlíky a zalijete omáčkou, ale pokud vám z talíře na povrch vaku nějaký knedlík, namočený do koprové omáčky, upadne, nic se neděje. Nylonová tkanina je zevnitř opatřena pogumovanou vrstvou, takže se tekutina nedostane dovnitř, a nylon snadno ošetříte běžným čisticím prostředkem.

dívka na sedacím vaku

Dětské dovádění – nylonové potahy mají ještě jednu podstatnou výhodu – vydrží opravdu hodně. Odolají dětským hrám, a mnoho dětí se k nábytku nechová zrovna vybíravě, polyesterová tkanina a bavlna rozhodně nevydrží tolik, co nylon. Výrobci zároveň dbají, aby nylon nebyl „kousavý“, kdy by se na něm nedalo ani pořádně sedět, ale byl naopak příjemný na omak, a to jak dlaní, tak i bosou nohou nebo na stehnech, pokud si na vaky sedáte v šortkách.

Bude se líbit i zvířatům – zejména kočky vyhledávají místa, která jsou velmi teplá, hřejivá a příjemná na dotek, mají rády např. mikroplyš (polyester), který perfektně izoluje tělesné teplo. Kočky jsou zvyklé se vyhřívat na slunci a nevadí jim vyšší teplota vzduchu, proto jim maximálně vyhovuje i teplý pelíšek. Na vašem sedacím vaku si mohou ustlat, protože jsou uvnitř polystyrenové kuličky, a ty, jak známo, patří k nejlepším izolačním materiálům.