Balení dárků bude hračka!

Olepené balíčky pod vánočním stromkem, do kterých se nelze dostat se můžou stát minulostí. Vyzkoušejte to jinak a dárky budou nádherné i zabalené. Chcete to zkusit? Tady je pár tipů?

žena s vánočním dárkem v ruce

· Kupujte dárky jednoduchých tvarů

Ideální je tvar krychle nebo čtverce, na to nemusíte být žádny profík, abyste to zvládli. Příkladem může být kniha nebo stolní hra či elektronika zabalená v krabici. Vyberte úhledný balicí papír a směle do toho. Na lepení jsou potřeba jen tenounké kousky izolepy nebo lepících štítků. K dokonalosti už chybí jen ručně vyrobená jmenovka a stuha. Zkuste místo umělých mašlí látkové nebo z jiných přírodních materiálu jako třeba režnou stuhu.

· Jiný tvar? Nevadí!

Je pochopitelné, že dárky nemůžete kupovat jen podle toho, jestli má tvar jako krabice, co takhle si pořídit krabici a do ní potřebné věci uschovat. Můžeme použít krabici od bot či kupovanou v papírnictví, nevadí ani poštovní krabice. Vše do ní úhledně poskládáme a oblepíme vybraným balicím papírem. Pokud jste dobří výtvarníci, můžeme jí i pokreslit, o to bude originálnější. Doplnit ji můžeme zase opět po svém. Zakoupit se dají i ozdobné krabice, které nám ušetří práci a těm méně zručným padne kámen od srdce.

· Dárkové tašky

Do těch můžeme dát prakticky cokoliv. Kromě papírových nebo plastových dárkových tašek se dají sehnat i ty z textilového materiálu, které se potom mohou předávat dále. Co se týče všech dárkových taštiček, můžeme si vybrat motivy dle libosti. Ideální jsou teď samozřejmě ty vánoční, ale jsou i humorné motivy nebo ty z oblíbených filmů obdarovaného. Výhodou je, že tašky mají také různé velikosti a dárků se do ní může vejít víc. Jmenovky jsou často součástí, takže je to volba i pro ty, co tuto činnost ze srdce nesnáší.
vánoční dárky pod stromkem

· Využijte službu balení dárků

Pokud si necháte zabalit všechny vánoční dárky ve stánku, může to být finančně dost náročné, ale rychlost a krása s jakou zaměstnanci každý balíček zabalí je prostě neuvěřitelná. Jsou tři možnosti. Buď vám nevadí utratit hodně peněz za tuto službu a necháte si zabalit vše, druhou možností je nechat si zabalit jen pár pro vás důležitých dárků a poslední, která jistě potěší každého je ta, že často obchody nebo obchodní centra nabízí službu balení dárků zdarma, pro ty co si nakoupí v centru nad určitou částku. Chce si pouze tyto informace zjistit a nakoupit dárky na jednom místě a máte vyhráno.

· Poslední tip

Poslední radou je, nenechávat balení dárků na poslední chvíli. Nejlépe je balit postupně, ideálně hned po jejich zakoupení. Jenže to vždycky nevyjde. Nestresujte se touto činností a užívejte si svůj provoněný a předvánoční domov, přečtěte si tento článek a třeba vám poradí jaká možnost je ta pravá pro vás.