Několik triků pro pohodlnější domov

Domov je zkrátka místo, kde by se měl člověk cítit dobře, bezpečně, a pohodlně. Ačkoliv se toho mnozí snaží dosáhnout nákupem drahého nábytku, existují triky, kterými přetvoříte dům v domov, a to za pár korun.

Vůně domova

Aby se člověk cítil ve svém příbytku dobře, musí pohodlí útočit na všechny smysly, tedy i na čich. Vyhněte se drahým parfémům, které voní chemicky a nepřirozeně, a zkuste lepší řešení. Výborným nápadem jak provonět domov je například aromalampa, do které může zvolit vosk, nebo esenciální olejíček dle svých vlastních preferencí. Úžasné na provonění domu jsou také vonné svíčky, ale zde je potřeba investovat do kvality, protože málokteré vonné svíčky voní i po zapálení. Další možností jsou vonné tyčinky, jenomže jejich aroma někdy bývá příliš silné, a proto jsou vhodné jen pro někoho. Sušené květiny a bylinky také nejsou od věci. Látkový pytlík se sušenou levandulí můžete umístit pod polštář pro lepší sny, nebo do skříně, aby vám provoněla oblečení.

šedý obývák

Heboučké na dotek

Dalším smyslem, který je potřeba podnítit, je také hmat. Materiály, které jsou příjemné na omak vás mohou uklidit, a příjemně zahřát v mrazivých zimních dnech. Koupí kvalitní heboučké deky jistě neprohloupíte, a můžete se do ní schoulet na gauči u televize, nebo v křesle s knihou.

vánoční pohoda

Oblíbené předměty

Spousta lidí se snaží stylizovat svůj byt jedním směrem, ale vůbec přitom nemyslí an fakt, že se jedná hlavně o místo, kde budou žít. Jednoduché, či extravagantní obrazy z obchodů sice působí moderně, ale nikoliv osobně. Obklopujte se tedy věcmi, které máte rádi, které vám připomínají příjemné zážitky, sny, nebo vás umí jinak potěšit. 

Nenáročný na úklid

Při výběru nábytku myslete na to, jak náročný bude ten který kousek na údržbu. Informujte se před koupí, a ujistěte se, že je to pro vás to pravé. Když budete doma od rána do večera muset uklízet, jistě se vám váš prostor zprotiví.