Nejzdravější světové kuchyně

Česká kuchyně nepatří zrovna mezi ty nejzdravější. Naše národní jídla tvoří vepřové maso, smažená a tučná jídla, knedlíky a podobně. Tyhle typy jídel asi zrovna nevyhledávají ti, kteří jsou fanoušky zdravé stravy. Ne všechny světové kuchyně jsou ale založené na podobných potravinách. Pojďme se podívat na jedny z kuchyní, které jsou o mnoho zdravější, než ta naše.

 

Řecká kuchyně

Řecká kuchyně patří do středomořské kuchyně, které jsou obecně považovány za jedny z nejzdravějších. Obsahují totiž spoustu potravin, které prospívají našemu tělu a dokonce mohou být prospěšné jako prevence k onemocnění srdce. Spousta oblíbených řeckých jídel jsou jednoduchá, založená na zelenině, sýru, luštěninách a čerstvých rybách. Samozřejmě ne všechna jídla jsou zdravá a lehká, především dezerty, ale při vyváženém stravování si můžete něco takového dovolit.

 

řecká kuchyně

 

Korejská kuchyně

Korejská kuchyně je čím dál tím více populárnější po celém světě. A je to dobře, jelikož se jedná o kuchyň velmi chutnou a zároveň zdravou. Základem kuchyně je rýže, která se servíruje téměř ke každému jídlu. Jako protein se obvykle používají ryby a mořské plody. Další oblíbené přísady jsou česnek, chilli pasta nebo červená paprika. A nesmíme zapomenout na kimchi, směs fermentované zeleniny, která je nesmírně zdravá, plná živin a výborně chutná.

 

korejská kuchyně

 

Italská kuchyně

Pokud pomineme pokrmy jako pizza plná sýra nebo těstoviny s tučnými omáčkami, dá se v italské kuchyni najít spoustu vynikajících jídel, která jsou lehká a prospěšná našemu zdraví. Italská kuchyně se soustředí zejména na čerstvé suroviny a snaží se eliminovat ty, které jsou průmyslově zpracované. Oblíbené a hojně využívané potraviny jsou ryby a další plody moře, čerstvé ovoce a zelenina, luštěniny. Na dochucení Italové s oblibou používají čerstvé bylinky. Do pokrmů s oblibou přidávají olivový olej, který má spoustu zdravotních benefitů.