Co se děje při refinancování hypotéky.

Máte hypotéku na nemovitost a nesedí Vám její podmínky. Slyšeli jste určitě o refinancování hypotéky nebo půjčky. O co se vlastně jedná a jak to funguje?

Hypotéky patří mezi standardní úvěry v dnešní době. Ať se jedná o koupi bytu, domu, chaty anebo pouze o rekonstrukci nemovitosti. Banky se tak trochu předhánějí, která nabídne lepší hypotéku a čert, aby se v tom někdy vyznal. Když už, ale si vezmete hypotéku máte možnost si po nějaké době refinancovat. Co to vlastně laicky znamená? Hypotečního úvěru se samozřejmě nezbavíte, ale místo staré hypotéky budete mít novou. Důvodů může být několik, ale nejčastěji se jedná klientům o snížení úrokové sazby anebo třeba měsíčních splátek z důvodu dlouhodobé nemoci nebo třeba ztráty zaměstnání. Refinancovat hypotéku Fahd můžete teoreticky kdekoliv, kde Vám toto nabídnou. Je, ale dobré se o refinancování své hypotéky zajímat dopředu. Doporučuje se minimálně čtvrt roku. Je to z důvodu, že si nejen projdete svou smlouvu, co tam jak máte nastaveno, ale máte i dostatek času se pořádně poohlédnout po trhu bankovních produktů týkajících se hypotéky. Samotné vyřízení poté s bankou trvá přibližně dva týdny.

muž a smlouva

Jaký je rozdíl mezi refinancováním a konsolidací

Spousta jedinců si hodně plete pojmy refinancování a konsolidace. V čem je tedy rozdíl? Jak jsme si už řekli, tak refinancování je výměna staré nepříznivé hypotéky za novou pro daného jedince za lepších podmínek. Zbývající část se u staré banky vyplatí a jedinec platí poté za nových podmínek nové bankovní instituci. Konsolidace je sloučení všech půjček do jedné díky tomu se stane pro dlužníka lepší situace v podobě nižších měsíčních splátek.

muž

Komu se vyplatí konsolidace?

Schválení konsolidace může očekávat samozřejmě ten jedinec, který nemá problém s placením svých pohledávek. Pokud ovšem jste měli už někdy nějaký menší škraloup u banky, bude tato skutečnost uvedená v registru dlužníků a konsolidace u jiné banky Vám nemusí vyjít, tak jak byste si představovali.