Dřevěné kostky krtek připomínají legendární večerníčkové postavičky

Víte, že krteček a jeho kamarádi ježek, zajíc, myška, ptáčci a další zvířátka v oblíbeném kresleném seriálu z druhé poloviny dvacátého století, jsou jedním z nejznámějších a nejčastěji vyhledávaných večerníčkových hrdinů? Všechny díly těchto animovaných pohádek jsou určeny pro široké spektrum dětských duší, rádi je sledují i dospělí a přináší uvolnění, uspokojení, klid a pohodu, a vždy mají dobrý konec, jak to v pohádkách má být.dřevěné kostky s čísly a písmeny
Krteček je také ryze český symbol a i když už jeho tvůrce není mezi námi, stále nám připomíná, jak by měl přibližně život vypadat – v přátelství a harmonii s ostatními živými bytostmi. Není tedy vůbec s podivem, že právě tyto postavičky se velice často objevují jako motiv na dětském oblečení, vybavení dětských pokojů a samozřejmě hlavně na hračkách.

Kostičky s krtečkem

Krteček byl v pohádce vždy velmi dobrosrdečný a také činorodý. Připomínal nám všem, že život, to je především tvorba, a to si děti častěji uvědomují, než my – dospělí. Měli bychom jim dopřát možnost také tvořit a jednou z variant, jak to udělat, jsou dřevěné kostky krtek Chytrá liška.dřevěné kostky s čísly a symboly
Tvary jednotlivých dílků jsou navrhovány podle osvědčeného modelu, který se ujal při výrobě kostek pro děti již před mnoha desítkami let s tradiční výrobou v továrně na dřevěné výrobky Tofa Semily. Základní tvary tvoří kvádry a krychle, hranoly trojúhelníkového a půlkruhového půdorysu, mosty a válce a s touto kombinací různobarevných kostiček lze vytvářet nekonečný počet variant různých staveb.
S touto jednoduchou hračkou se dokážou zabavit i dospělí a dokonce ji doporučují někteří psychologové jako jeden ze způsobů, jak čelit zvýšenému tlaku, nervovému vypětí a stresu. Výrobek je vhodný pro děti od věkové hranice půl druhého roku, dřevěné dílky jsou opatřeny zdravotně nezávadným nátěrem, který dětem neublíží ani při občasném vkládání do úst.