Ideální prostředky k čištění vody


Velká dlouhotrvající vedra nejsou typická pouze pro jižní státy, ale stále častěji se projevují i v našich zeměpisných šířkách. Během léta máme tudíž i u nás často mnoho tropických dní, případně dokonce týdnů. V takovémto období prokazatelně klesá lidem v práci výkonnost a není se ani čemu divit. S dobrým způsobem, jak se zchladit, jde však i toto období docela bez potíží překonat. Pomocí může nejen větráček, případně klimatizace, ale třeba i bazén. Nikoliv však ten veřejný, kde se shlukuje obrovské množství lidí a člověk nemá často ani šanci se do vody dostat, ale i domácí. Ty bývají navíc mnohdy i docela levné.

Žena v bazénu

To, že člověk ušetří na své vodní ploše ještě neznamená, že tím jeho výdaje ohledně koupání končí. Právě naopak, pak to teprve začíná. Aby bylo vůbec možné koupání realizovat, je nezbytné vyčistit vodu. Toho se dnes dá docílit prakticky jediným způsobem, a sice pomocí vhodných dezinfekčních prostředků.

Většina lidí jako první sáhne po chlóru. Není se ani čemu divit, jelikož ten je v našich zemích velmi oblíbený a podporovaný. Jedním z důvodů je mimo jiné i příznivá cena. Ta však nehraje hlavní roli. Faktem je, že chlór je prostě účinnější než konkurence, ovšem ani on není bez vady na kráse. Mnoha lidem například smrdí a ve vyšších koncentracích může způsobovat krátkodobé http://www.mvcr.cz/clanek/kratkodoby-pobyt-vizova-povinnost-bezvizovy-styk.aspx ekzémy. Není tedy divu, že lidí trpící tímto druhem potíží dávají raději přednost jiným prostředkům, například aktivnímu kyslíku. Ten nejenže nesmrdí, ale zároveň není vůbec dráždivý. Stále populárnější je i mořský sůl, jež dokonce disponuje léčivými vlastnostmi. Žel je možné ji používat pouze v kombinaci se solonizační jednotkou, která je finančně docela náročná.

Žena ve vodě

Dobrou volbou jsou i bazénové plachty. Jejich využití je širší, než si většina laiků myslí. Plachty tohoto typu totiž nedokáží jen udržovat hladinu v dokonalé čistotě, ale zároveň zvládnou ohřát i vodu, a sice pomocí slunečních paprsků. Tyto solární plachty chlorito.cz jsou rovněž velice populární.