Když se řekne „domov“ anebo „bydlení“, pod těmito výrazy si můžeme docela snadno představit útulný dům či byt, kde máme potřebné vybavení, fungující spotřebiče a také funkční technické zázemí. Spoléháme se na tekoucí vodu z vodovodní baterie, na elektřinu v zásuvkách a světelných okruzích a také na splachovací záchod. Splachovací toaleta přitom nebyla ještě koncem devadesátých let dvacátého století samozřejmostí ve všech rodinných domech, při troše snahy byste objevili objekt, kde se vyskytoval suchý záchod umístěný mimo dům v nevytápěných prostorách, a kde nebylo chození na záchod v zimním období nic komfortního.
Mělo to ale jednu zásadní výhodu, a sice nemuseli jste řešit splachování, úniky vody a také ucpaný odpad. Jednoduše jste sledovali výšku fekálií navrstvenou pod sebou, a když dosáhla určité hranice, povolali jste na pomoc „hovnocuc“, tedy fekální vůz, který výkaly nasál výkonným čerpadlem a následně odvezl do polí jako hnojivo. Splachovací záchody v domácnosti jsou natolik komfortní, že o nich nevíme v podstatě do té doby, dokud se neucpou. Když si jdete odskočit a spláchnete za sebou, všechen odpad jednoduše zmizí v útrobách kanalizace a tím to pro vás hasne, maximálně toaletu vyčistíte účinnou dezinfekcí, ovoníte, a jdete si po své práci nebo zábavě.
Když se záchod ucpe a odpad neodtéká, může pomoci gumový zvon, ale pokud ani ten nezabere, nestrkejte do záchodu žádné předměty, tím byste situaci spíše zkomplikovali. Gumový zvon vytváří dostatečně silný podtlak pro uvolnění ucpávek přímo ve spojených nádobách keramické mísy anebo v jejím blízkém okolí, ovšem pokud zvon nepomůže, může být problém až v zanesené kanalizaci, a na to je zapotřebí zavolat instalatérský havarijní servis instalatéra z Ostravy. Čištění kanalizace pak probíhá tlakovou vodou z přistavené cisterny anebo frézovacím nástavcem, který odstraní velmi hrubé nečistoty, kořeny stromů, naplavené větve a další předměty.