Výběr outdoorového obutí

Vzhůru do výběru nových outdoorových bot, ve kterých budete trendy a zároveň v pohodlí. Pro správný výběr bot byste měli znát pár základních věcí.
Určitě se rozhodněte, kam budete outdoorové boty nosit. Pokud jste městský člověk a boty budete hlavně používat pro návštěvu parku a příměstských lokalit, budou se vám hodit lehčí boty, nejlépe nízké a měkčí podrážkou vhodnou pro asfaltové chodníky a dlažbu.

hnědé boty

Jiná outdoorová obuv by vás měla doprovázet, pokud jste zapálení do přírody a nikdo vás doma neudrží. Pro pobyt do náročného přírodního terénu sáhněte po pevnějších a robustnějších botách. Počítejte s tím, že takové boty budou o něco těžší, ale snažte se volit moderní a odlehčené materiály, které udrží hmotnost obuvi v přijatelných limitech. Z příliš těžkých bot by vás po delší vycházce mohly pěkně bolet nohy.

I přes výběr lehčích outdoorových bot dbejte na to, aby byla podrážka dostatečně pevná a anatomicky tvarovaná. Stejně důležité je, aby vám noha v botě i po celodenním nošení zůstala v botě suchá. Proto věnujte pozornost důležitým věcem:
• Každá kvalitní obuv by měla mít odvětrávací otvory, které zajistí odchod vlhka z prostoru uvnitř boty. Obzvláště lidé, kteří trpí pocením nohou, by tento hygienický a zdravotní prvek neměli přehlížet. Noha ve vlhku trpí a může to být podnět pro vznik plísně, jejichž léčba je potom zdlouhavá. Je to také nepříjemná záležitost kvůli svědění kůže a šířícímu se zápachu.

muž v přírodě

• Neméně důležitý je materiál, který chodidlo ochrání před vlhkem zvenčí. Přece jen v přírodě není vlhkost nijak vzácná a v těžším terénu ve vyšší trávě se může držet celý den poměrně vlhko. A také vás může zastihnout změna počasí a zpáteční cesta z výletu v mokré obuvi by se mohla podepsat na vašem zdraví.
Pokud jste aktivní a sportovně založený člověk, výlety do náročného terénu jsou pro vás nepostradatelnou součástí trávení volného času, musíte výběru věnovat velkou pozornost.