Výměna prasklého skla u smartphonu Samsung Galaxy S9 je možná

Také jste si všimli, jak klesla cena mobilních tlačítkových telefonů bez operačního systému? Mnozí pamětníci pamatují kupříkladu známé a oblíbené Nokie 5110, které se úspěšně prodávaly zhruba na přelomu milénia, a jejichž cena se pohybovala kolem 10 tisíc korun. Dnes pořídíte tlačítkový telefon pro seniory za pár stovek a nikdo z vás se nepozastaví nad tím, jak úžasný přístroj to je.

mobil na stole

Sledovat technický pokrok v čase je poučné i zábavné, ovšem my jsme dnes v podobné situaci, jako byli lidé před dvaceti lety. Dnes se opět prodávají výrobky v podobných cenových relacích, jako ta zmiňovaná „Nokia“, které toho sice umí mnohem víc, ale není to zadarmo. Investice do smartphonu značky Samsung Galaxy S9 patří k těm rozumnějším, tento typ vykazuje dobrý poměr ceny a výkonu, ovšem, do té doby, dokud nám nespadne na zem a nepraskne krycí čelní sklo.

mobil v ruce

Pokud je v pořádku dotykový displej a poškodí se pouze sklíčko, je to jistá výhra, neboť je u tohoto mobilu možné vyměnit tento komponent a zachovat původní displej. Máte-li ovšem v úmyslu zkusit to provést „doma na koleně“, nedopadne to dobře. Raději se do toho vůbec nepouštějte, vyžaduje to přesný a precizní pracovní postup a potřebné vybavení.

Výměna skla pro Samsung S9 je pro zkušené servisní techniky rutinní záležitostí, za svou práci ručí a získáte zcela nový originální díl od výrobce Samsung. Byla by tedy škoda ne zrovna levný špičkový smartphone vyhodit a kupovat za podobnou cenu nový. Nehledě na stahování dat a opětovné instalace aplikací, na které jste zvyklí.

Na závěr bychom vás rádi upozornili, že kromě skla je možné měnit i dotykový displej za nový, vždy záleží na rozsahu poškození telefonu a vašem zájmu, zda opravit stávající přístroj, nebo raději investovat do nového – stejného či jiného modelu. Podstatné pro vás je vědět, že typ Galaxy S9 (i jiné typy smartphonů) lze tímto způsobem opravit, a že ta možnost skutečně existuje.