Zajímavá věda

Vždycky jsem měla velmi ráda vědu. Věda a můj obor a věděla jsem, že se tomu budu věnovat i nadále. Měla jsem moc ráda, když jsem mohla pozorovat například třeba v souhvězdí večer a noční obloha byla moje záliba. A proto jsem si řekla, že až budu veliká, tak budu jistě studovat nějakou vědu a vědecká univerzita a fakulta byla moje jasná volba. Po střední škole jsem se ihned přihlásila na nějakou vědeckou fakultu a věda byla opravdu můj oblíbený koníček. Taky mám doma mnoho knih o vědě. Věda byla moje záliba už jako když jsem byla malé dítě. Měla jsem doma dětské vědecké knihy. Vědecké knihy o autě.

Věda je můj koníček.

Nebo vědecké knihy o životě. A taky mě velmi zajímala psychologie. Když to tak vezmu, tak psychologie je taky jedna velká věda. Tak jak někdo může vědět, co se druhému člověku vytváří v hlavě? Myslím, že je to opravdu velká věda. Podle mého názoru je věda všude kolem nás. A záleží na každém, jak se kdo k vědět postaví. Někdo bere vědu opravdu vážně, někdo zase na vědu kašle.

Zoologie je zajímavá.

Jenže věda, je tady s námi, bude tady s námi stále a myslím, že vědě potřeba se věnovat. Podle mého názoru je taky věda velmi sympatická v tom, že nám určuje životní směr. Životní směr je pro nás také velmi důležitý. Ptáte se, jak žijeme, kde bydlíme, a proč žijeme? To je taky velká věda, které se taky věnuje nějaký vědní obor. Například zoologie se věnuje výskytu a vývoji zvířata, a to je taky moje velká záliba. Teď záleží ale opravdu na každém, jak se k vědě postaví. Já se k vědě stavím velmi pozitivně a jsem velmi ráda, že i můj přátel se vědě věnuje, pokud má volný čas. Můj přítel sice nemá žádnou fakultu o vědě, ale je to vědy stejně zapálený jako já. Věda s nám tady v mé rodině bude i nadále a věřím, že i naše děti se k vědě postaví skvěle. Vždyť i zdravotnictví je jedna velká věda. A když to tak vezmu, tak kdo se věnuje vědě a podobným oborům, tak si přijde taky k velmi pěkným penězům. Je to hezky ohodnocené.