Jak vyřešit problém s ucpaným odpadem – Zavolat můžete instalatéra, nejdříve si ale zkuste poradit sami!

Chcete se osprchovat nebo umýt nádobí a najednou zjistíte, že odpad neodtéká, zapáchá a vy nevíte, co s tím? Ucpaný odpad umí potrápit, co dělat?

Jak vyřešit problém s ucpaným odpadem – Zavolat můžete instalatéra, nejdříve si ale zkuste poradit sami!

S ucpaným odpadem jsme se asi už setkali všichni, kdo ještě ne, brzy si tuto zkušenost také odbude. Ucpané odpady v domácnosti totiž nejsou ničím neobvyklým, i když se snažíme zabránit tomu, aby nám vlasy do odtoku ve vaně padaly, i když v kuchyňském dřezu používáme sítko, které má zabránit tomu, aby do odpadu napadaly zbytky jídel a podobně, nikdy se neubráníme ucpání odpadů úplně. Zejména v kuchyni to je mastnota z nádobí, která nám odpady může zacpat, v koupelně se také neubráníme tomu, aby vlasy či chloupky čas od času do odtoku nespadly. Všechno, co do odpadu nepatří, ale dostane se tam, zapříčiní uhnívání. Odpad pak zapáchá a ucpe se. Jaká je první pomoc, když se odpady ucpou?

pexels-photo-5591829

Pomůžete si sami nebo zavoláte pomoc?

Havarijní servis funguje všude, v každém městě i vesnici, takže si instalatéra na pomoc můžete samozřejmě kdykoliv zavolat. Ne vždy je to ale nutné. Méně zaneřáděné odpady si totiž jistě zvládnete uvolnit i sami doma, pomoci může zvon na odpady, v některých případech je zapotřebí využití chemických prostředků, ale funguje i celá řada domácích přírodních pomocníků.

Před tím, než si zavoláte na pomoc instalatéra, který odpad přijede vyčistit profesionálně, vyzkoušejte určitě, zda to nezvládnete sami. Je to lepší, jak volat na havarijní službu a zavolat si tak úplně zbytečně instalatéra, který může vyjet někam jinam. Ale pozor, situaci nezlehčujte, jakmile odpady zapáchají silně a opravdu neodtéká voda vůbec, nečekejte na nic. Občas mohou být odpady ucpaná ze závažnějších příčin, ne vždy jde o banalitu.

pexels-photo-3693294

Rychlá pomoc aneb, co máte doma

Pokud doma nemáte žádný chemický prostředek na čištění odpadů, ani zvon, můžete si pomoci tím, co máte doma ve spíži. Velmi často pomůže ucpané odpady uvolnit kuchyňská sůl, jedlá soda či ocet. Vždy nechte dobře působit několik desítek minut a následně odpad prolijte horkou vodou. Pokud to nepomůže, budete vědět, že je něco špatně. Čištění a celý proces ale můžete pro jistotu opakovat dvakrát.

Ucpané odpady jsou nepříjemnou záležitostí, řešit se musí vždy co nejdříve!