Má vaše dítě až příliš hraček?

Když si vzpomenete na své dětství, nejspíš si vzpomenete jen na pár hraček, které jste měli skutečně rádi, měli jména a vzpomínáte na ně dodnes. Takové štěstí ovšem dnešní uličníci moc nemají. Když se podíváte do pokoje svého potomka, nejspíš tam nejdete dvě věci. Spoustu hloupostí a neuvěřitelný nepořádek. Jak si tím skoncovat, zajistit jim krásné dětství a zároveň vyřešit problém s dárky?
skleněné kuličky

Nejlepší je prevence

Samozřejmě je nejlepší regulovat množství hraček již od velmi nízkého věku dítěte. Všichni ovšem víme, že to není nic jednoduchého. Dárky od prarodičů, známých a přátel se snadno nahromadí. Spousta drobných hraček se skrývá také v jídle. Skrývají se prakticky všude a bránit se jim je velice těžké. Když přijdou Vánoce, tak máte hodně těžký úkol vymyslet, co jim ještě koupit.
lego figurky
Nejhorší je, že čím víc hraček vaše malé potěšení má, tím méně si s nimi hraje. Hračky je utěsňují, berou jim svobodu a volnost a podle odborníků je také velice stresují. U některých dětí se to projevuje tím, že přehnaně uklízí, u jiných naopak tím, že úklid zcela vzdají. Malí uličníci si svých hraček neváží a je jim jedno, když se něco rozbije. Proč by se o to měly starat, když mají věcí více než dost? Absence pozitivního vztahu k věcem může mít negativní dopad na jejich vývoj i dospělost.

Dejte jim svobodu

Máte-li už větší děti a prevence vám nevyšla, tak zkuste trochu jiný postup. Pokud má váš potomek skutečně hodně hraček, tak si ani nevšimne, když mu třetina či čtvrtina z nich zmizí. Dejte pryč ty, se kterými si moc nehraje a nechte takové množství, které má možnost využít naplno. Za několik měsíců je můžete opět vyměnit za ty uklizené. Tato měnící technika se ale nesmí týkat předmětů, které mají skutečně rádi a které by postrádali.
hračky u mimča
Když se z úplně malých zlobilů stanou trochu větší, začnou být problémem nejen hračky doma, ale také televize a internet . Bránit se proti tomu je těžké, ale rozhodně možné. Nemusíte z toho mít takový strach. Bránit se musíte především reklamám, které na nám vyskakují úplně všude a prckům představují často zcela nesmyslné a zbytečné hračky. Pokud ale po jednom konkrétním autíčku, panence či plyšákovi touží již od léta a chce to k Vánocům, tak to jistě bude moudrá volba nákupu.

Nezařazené