Rady pro zdravé opalování v soláriu

Nedostatek slunečního záření se může negativně projevit hned v několika rovinách. Především je to nedostatek vitamínu D, proto na podzim a v zimě nezapomeňte na jeho suplementaci. Spoustu lidí má také špatnou náladu a nedostatek energie. Spíše kosmetickým problémem je během zimy to, že nejsme tolik opálení jako na jaře či v létě. Většina z nás vypadá s lehkým opálením daleko zdravěji a svěžeji. Pokud nemáte finance na dovolenou u moře i během zimního období, pak je pro vás skvělým řešením solárium. Zde je nutné poznamenat, že opalování v soláriu by mělo probíhat pouze za dodržení několika základních pravidel. Jaké to jsou?

opalující se ženy

Nepodceňujte krémy s ochranným faktorem

Mnoho lidí se mylně domnívá, že do solárií mohou užívat totožné přípravky jako při opalování na sluníčku. To je však velké chyba. Při tomto způsobu opalování je nutné užívat krémy, které jsou speciálně vyvinuty pro tento účel. Důvodem je to, že “slunění” v soláriu funguje na jiném principu než na slunci. Proto nejprve investujte do opravdu kvalitního krému, jenž vaši kůži dostatečně ochrání před zářením.

Jaké zvolit studio?

Toto může být někdy zapeklitá otázka. Obsluha v solárním studiu by měla být schopna určit vhodný typ solária pro vaši kůži na základě vašeho fototypu. Před zahájením procedury by s vámi tedy měla probrat to, jak dobře se opalujete, zda se lehce spálíte, či zda trpíte na sluneční alergie. Solárium Brno Naomibrno.cz nabízí služby na té nejvyšší úrovni v této oblasti. Pokud se svěříte do jejich rukou, jistě nešlápnete vedle.

žena u moře

Makeup a šperky dolů

Před samotným opalováním je vhodné odstranit veškerá líčidla z pleti. Dále je dobré dát si sprchu a provést peeling, aby pokožka byla hladká a vypnutá. Před vstupem do solária si nezapomeňte odložit vaše veškeré šperky. Po proceduře je nutné nekoupat se, a to minimálně 6 hodin, jinak bude proces opalování přerušen.