Zdraví máme pouze jedno, kdo na to maximálně dbá?

Určitě každý z nás několikrát od někoho slyšel větu, že zdraví máme pouze jedno, a proto bychom měli dbát na to, ať jsme co nejzdravější a taky, abychom nedělali nic z toho, co by nám to zdraví mohlo zkrátit. Nicméně i tito lidé, kteří řeknou, že zdraví máme pouze jedno, také nedělají úplné maximum pro své zdraví. Což je vcelku paradox, avšak si myslím, že existuje opravdu malé procento lidí, kteří se snaží pro své fyzické a psychické zdraví dělat co nejvíce. Možná se to někomu snadno řekne, že nekouří, nepije a podobné záležitosti, nicméně to samozřejmě nestačí.

Zdravý životní styl

Dnes se stačí podívat na denní rutinu. Jestli jsme se dostatečně za ten den hýbali, jedli, pili, nebo také jak jsme se hýbali, co jsme jedli a co jsme pili. Existuje mnoho faktorů, které nás ovlivňují, a začíná to také u těch základních. Od těchto momentů asi každý přemýšlí, jestli tedy žije zdravě či ne. Ne každý samozřejmě pije nezdravé pití či jí nezdravé jídlo, avšak se to snaží nahrazovat zdravější alternativou, která samozřejmě může být o mnoho lepší možností pro tělo, nicméně to, že je něco „zdravější“ neznamená, že je to automaticky zdravé.

Kouření cigaret

Dle mého to avšak není tak špatně, tedy dát si občas něco nezdravého nám neublíží, avšak samozřejmě záleží, o co se jedná. Dennodenně si někteří lidé dobrovolně kazí zdraví a ví o tom tím, že například kouří cigarety. Samozřejmě záleží jak často a kolikrát denně kouří, nicméně ani v jednom případě, ať už je to málo či více, to není zdravé, což dává smysl. Co však vede lidi k tomu, že kouří každý den? Ovšem bychom se mohli babit o závislosti, nicméně s tou se dá bojovat a zkrátka jsou lidi, kteří na tom nutně závislí být nemusí, ale například jim dané cigarety zkrátka chutnají nebo je baví kouřit. Abychom byli zdraví, nemusíme se vyhýbat všemu alespoň trochu nezdravému, ale rozhodně se hodí najít si rovnováhu.