Prodej hotové společnosti

Před začátkem podnikání by si měl každý dobře promyslet, co od podnikání očekává a jaké jsou jeho šance. Také by si měl střízlivě projít veškerá rizika, která by na něj mohly čekat. Především je zapotřebí se rozhodnout nad formou, v jaké budou podnikat. Můžou se rozhodnout pro nekomplikovanou formu a začít jen jako osoba samostatně výdělečně činná. Má to nějaké výhody. Jednoduché zařízení Živnostenského listu, možnost vyhnout se vedení účetnictví přistoupením na daňové zákony, které to umožňují. Nemusí být rovněž plátcem DPH, pokud nepřesáhnou roční obrat jeden milion korun.

Společnosti na prodej

Vypadá to pěkně, ale má to svůj háček. Pokud se jako OSVČ dostanete do potíží, někdo vám nezaplatí, budete mít nečekané výdaje a podobně, ručíte za své závazky celým svým majetkem. Pokud je průšvih větší, například nejste pojištěni a výkonem svého podnikání způsobíte velkou škodu, může to být záležitost přímo likvidační. Veškeré peníze, auto i dům, můžou být najednou předmětem k vyrovnání tohoto závazku.

Této nepříjemné záležitosti se můžete vyhnout, zvolíte-li podnikání formou právnické osoby. Nejjednodušší právnickou osobou je společnost s ručením omezeným. Takovou společnost si můžete sami založit. Budete k tomu potřebovat nastudovat některé předpisy a zákony a splnit řadu procedurálních kroků.

Společnosti na klíč

Druhou možností je, si takovou společnost přímo zakoupit. Prodej firem s.r.o. je jednou z možností. V nabídce společnosti Companies and Offices, a.s., která vznikla již v roce 2011 je neustále dost velký výběr založených, takzvaných ready made společností, které jsou ihned připraveny k podnikání. Mají složený základní kapitál ve výšce 18.000 korun a jsou již registrovány v Obchodním rejstříku. Jsou přihlášeny ke všem volným živnostem (Výroba, obchod a služby uvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona). Tato akciová společnost kromě toho, že vám nabídne na prodej ready made společnost, poskytne ráda další, pro podnikání nezbytné, služby. Jde především o poskytnutí sídla, bez kterého právnická osoba existovat nemůže.