KURIÓZNÍ SLUŽBY

Jak se odlišit od konkurence? Tuto otázku si klade spousta subjektů podnikajících ve službách. Někteří přichází až s naprosto bláznivými nápady, které ale některé jedince zaujmou, vyzkouší a doporučí dál. Tak se, z původně „zvláštních“nápadů, které by ostatní považovali za propadák, může stát úspěšný byznys!
pomalovaná zeď
Tak třeba pro inspiraci:
1. Manažer belgického letištního hotelu Charleroi-zavedl službu pro osamocené hosty. Zájemcům poskytují na noc zlatou rybku v akváriu, aby klientovi nebylo na pokoji smutno.

2. Instruktorka plavání na Filipínách- zavedla nový styl výuky plavání-styl mořské panny. Děti, ženy, ale i muže, učí plavat v kostýmu mořské panny, a jak říká:“Je to klidná, snová, roztomilá forma cvičení v krásném kostýmu“. Má své příznivce už i jinde po světě a dokonce i v Čechách.

3. V jedné japonské taverně-pracují již 29 let makakové. V uniformě roznáší nápoje a doplňují ubrousky na stoly. Jejich mzda je v banánech. I když se ochránci zvířat bouří, majitel tvrdí, že jsou tak šťastní a jsou součástí jeho rodiny.

4. Slovenská CK BUBO-měla zvláštní květnovou akci na zájezdy- lidem, kteří během dovolené zplodí dítě, vrátí peníze, které za zájezd zaplatila ženská polovina. Početí potvrdí gynekolog. Chtěli tak podpořit porodnost.

5. Španělský výrobce matrací-vytvořil tzv.“chytrou postel“, která má 24 snímačů,UZV systém a těmi zjistí jakýkoliv pohyb na posteli, když nejste doma. Pokud to vyhodnotí jako podezřelé, odešle vám zprávu. To je něco pro žárlivce…!

6. Některá letiště v USA-mají wellness centrum pro domácí mazlíčky-bazén, pedikúru, luxusní apartmány, veterinární péči, masáže. V největším apartmá je postel a TV s plochou obrazovkou. Díky web kameře mohou majitelé své mazlíky sledovat 24h denně.
mořská panna
7. Britský bar-poskytuje lidem, kteří mají rande naslepo podporu svých zaměstnanců. Na WC je třeba nápis-Nepovedlo se vám rande? Nelíbí se vám partner nebo vám přijde divný? Vraťte se do baru a požádejte (př.) Jenifer o pomoc.

8.V Japonsku- nabízí „plačící seance“-pomocí vybraných filmových skečů chtějí přimět jedince, kteří nedávají na veřejnosti své emoce najevo, aby je projevily a uvolnily ven.

9.V Česku, v Praze-je na žižkovském vysílači One Room hotel s jedním jediným pokojem! Klid je tedy zaručen. Zvláštní je, že pobyt zde využívá až z 90% lidé z Prahy a blízkého okolí.(cena za noc je cca 29 000kč).

10.V Londýně fitness společnost-dává do provozu autobusy, které mají
místo sedaček rotopedy a během jízdy se cvičí. Mohou využít velmi zaneprázdnění jedinci.

Nezařazené